Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021

Jak co tydzień, przygotowaliśmy dla was podsumowanie minionych siedmiu dni w planszówkowym świecie. Po raz kolejny nowe zapowiedzi, premiery i przedsprzedaże. Rozsiądźcie się wygodnie i zaczynamy!
Premiery
Nowa Edycja DiXit, Rebel

Wspaniałe wieści dla wszystkich fanów gry DiXit! Rebel przygotował nową, odświeżoną edycję tej bestsellerowej karcianki. Nastąpiło parę zmian kosmetycznych, w tym nowa szata graficzna toru punktacji. Dodano również nowe elementy ułatwiające liczenie punktów, specjalne tabliczki z pokrętłami do sumowania zdobytych oczek. Kolejną zmianą jest zwiększenie liczby graczy z sześciu do ośmiu!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021

Brzdęk!: Wesoła Kompania, Lucrum Games

Rozszerzenie Wesoła Kompania oferuje unikalne postacie z własnymi taliami startowymi, pionki, artefakty, sekrety, potwory… A wspominałem już, że umożliwia grę aż w sześć osób? Pamiętajcie tylko, że do zabawy potrzebna jest podstawka.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021

Harry Potter i Magiczny Quiz, Rebel

W tym tygodniu miała miejsce premiera ciekawostki quizowej Harry Potter i Magiczny Quiz. To gra, w której fani Harrego Pottera będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzą na temat znanych bohaterów i wydarzeń z serii o młodym czarodzieju. W pudełku znajduje się mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi Was przez całą rozgrywkę: przedstawi zasady, odczyta pytania oraz przypilnuje przestrzegania reguł.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021Dziennik. Wyprawa 1907: Zakazane kopalnie, FoxGames 

Pod koniec pierwszej połowy kwietnia, a dokładnie 14. dnia wspomnianego miesiąca do regularnej sprzedaży trafi Dziennik. Wyprawa 1907: Zakazane kopalnie od wydawnictwa FoxGames. Po raz kolejny będziecie mogli wkroczyć w niezapomnianą interaktywną przygodę. Gra w postaci książki zawiera mnóstwo zagadek i zadań, których rozwiązanie dostarczy wam wiele wrażeń. Nawet jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z poprzednimi tego typu grami, jak Wyprawa 1907 to nic nie stoi na przeszkodzie, by tym razem skusić się na przeżycie niezapomnianej podróży w głębi mrocznych kopalń. Niezapomniany, klaustrofobiczny klimat macie zagwarantowany! 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021Gra liczbowa, Nasza Księgarnia 

14 kwietnia premierę będzie miała również Gra liczbowa od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jej zalety docenią zarówno młodsi, jak i starsi gracze. Otóż ci pierwsi dzięki niej mogą poćwiczyć umiejętność dodawania i odejmowania. Nie od dzisiaj wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najefektywniejsza. Natomiast osoby z drugiej ze wspomnianych grup wiekowych zadowolą emocje, które wywołuje ta gra na spotkaniach towarzyskich, czy też rodzinnych. To rozgrywka z tych, podczas których wszyscy uczestnicy grają równocześnie. Należy jak najszybciej wykładać swoje karty na stół według zadanych zasad (wystarczy tylko dodawać lub odejmować odpowiednie liczby). Podczas gry przyda się spostrzegawczość, koncentracja i refleks, a także umiejętność wykonywania podstawowych działań matematycznych. W momencie, kiedy jedna z osób wykazujących się tymi atutami jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart, zostaje zwycięzcą. Na elementy gry składają się siedemdziesiąt trzy karty i dwanaście żetonów. Z pewnością gra zachwyci każdego, kto lubi szalone i zabawne gry imprezowe oraz nieco matematyki. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021Zombie Teenz: Ewolucja, FoxGames

To jednak nie wszystko! 14 kwietnia powinni zaznaczyć w kalendarzu również fani Zombie Kidz: Ewolucja. W tym dniu na sklepowych półkach pojawi się wyczekiwana kontynuacja wspomnianej planszówki – Zombie Teenz: Ewolucja. To seria gier typu legacy dedykowanych do młodszych graczy. Zombie Teenz: Ewolucja to samodzielna gra z odrębnymi zasadami, dlatego nie trzeba znać poprzedniej odsłony. Można za to połączyć oba tytuły.

W przyszłym tygodniu ruszy przedsprzedaż Zombie Teenz: Ewolucja.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021Stella, Rebel

Poszukiwacze gwiazd toczą zaciekłą rywalizację, przemierzając nieboskłon w poszukiwaniu światła, które mogliby zabrać do swojego świata. Razem z innymi graczami twórz iskry, uważaj jednak, by nie zostać w tyle. Jeśli przeważy w Tobie zachłanność, możesz skończyć samotnie w ciemności.

Stella to gra skojarzeń i interpretacji. Podczas każdej rundy uczestnicy w tajemnicy łączą kilka kart, które kojarzą im się z losowo wybraną kartą hasła. Jeśli uda Ci się wybrać te same karty co pozostali gracze, stworzysz iskrę zapewniającą punkty. Z każdym kolejnym skojarzeniem Twoja szansa na stworzenie większej liczby iskier wzrasta. Pamiętaj jednak, że chciwość nie popłaca – gracz, który będzie miał zbyt wiele skojarzeń, może zdobyć mniej punktów!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021

UWAGA! Gra należy do Uniwersum Dixit, co oznacza że zawarte w niej karty można wykorzystywać do rozgrywek w Dixit (i odwrotnie)! Premiera gry odbędzie się w czwartym kwartale 2021 roku.

Nanty Narking, Phalanx

Dwa słowa: Nanty Narking. Kto nie słyszał o tym tytule powinien się wstydzić – dawno nie spotkałem się z tak klimatyczną grą. Końcówka XIX wieku, wiktoriański Londyn, zamglone uliczki pełne postaci o niezbyt czystych zamiarach… Mam nadzieję, że jesteście gotowi po raz kolejny objąć władzę nad miastem, bo właśnie ruszyła przedsprzedaż nowej, odświeżonej wersji! Premiera przewidziana jest na początek lata tego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 13.03.-19.03.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu