Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 – 16.07.2021

Mimo, iż sezon urlopowy w pełni, polscy wydawcy nie dają nam wakacji od planszówek! 
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021MikroMakro: Na tropie zbrodni, Lucky Duck Games

Wprawdzie do premiery MikroMakro  zostało jeszcze kilka dni, ale gry już opuściły magazyn wydawcy, a pierwsze egzemplarze zaczynają pojawiać się sklepach z planszówkami.

MikroMakro: Na tropie zbrodni to gra kooperacyjna na dedukcję i spostrzegawczość. Gracze wspólnymi siłami będą rozwiązywać różne sprawy kryminalne, dociekać motywów, szukać, dowodów i wskazywać winowajców. Rozwiązania zagadek będą poszukiwali na mega planszy 75 x 110 cm! 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021Karak – minidodatek: Sidhar, Kirima & Elspeth, Albi

Do przygody w podziemiach dołączają nowi bohaterowie! Wojownicza księżniczka Elspeth, ekscentryczny alchemik Sidhar oraz nieustraszona łowczyni Kirima to nowe postacie, którymi możesz grać w grę Karak – solo bądź z dodatkiem Regent!

Każdy z nich posiada swoją planszę postaci oraz wyjątkowy zestaw umiejętności, co sprawi, że Wasze rozgrywki będą jeszcze ciekawsze!

Minidodatek zawiera: 3 karty bohaterów, 3 kartonowe figurki bohaterów z plastikowymi podstawkami i zasadami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021Projekt L, Rebel

Projekt L to gra logiczna zachwycająca prostotą elementów i zasad, a jednocześnie pełna wyzwań, które rozpalą wasze szare komórki do czerwoności. Podczas rozgrywki będziecie rozwiązywać kolejne łamigłówki, poszerzając pulę dostępnych elementów i ulepszając je, by przygotować się do kolejnych zadań. Mądrze podejmowane decyzje, umiejętne planowanie i wyobraźnia przestrzenna pozwolą zyskać przewagę i zostać mistrzem logicznych układanek!

Zapowiedzi
Wrześniowe zapowiedzi EGMONT

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021Znamy kilka tytułów z dziedziny gier planszowych od wydawnictwa Egmont, w które zagrać będzie można we wrześniu tego roku. Wszystkie są już dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej wydawcy. Pierwszego dnia wspomnianego miesiąca planowana jest premiera gry zatytułowanej TERRA. To imprezowo-rodzinna planszówka, sprawdzająca jak dobrze znacie świat. Nie jest to zupełna nowość na rynku, gdyż polscy gracze mieli już okazję poznać ów tytuł. Tym razem pojawi się w zmienionej szacie graficznej oraz ze zaktualizowanymi zadaniami do wykonania. Rozgrywka polega właśnie na zdobywaniu punktów poprzez wypełnianie danych poleceń. W całej puli dostępnych jest ich ponad dziewięćset. Zatem nie może być tu mowy o jakiejkolwiek nudzie. W połowie miesiąca, a dokładnie 15. września w sprzedaży pojawi się także znana i lubiana już gra, w wersji z powiększonymi elementami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021Mam tu na myśli Pędzące żółwie XXL. Większe elementy umożliwią przeprowadzenie wyścigu żółwi do sałaty nawet na podłodze, co z pewnością bardzo spodoba się wszystkim dzieciom. Tego samego dnia odbędzie się premiera gry kooperacyjnej dedykowanej całej rodzinie noszącej tytuł Na barana. Zadaniem graczy będzie pomoc rodzinie Sztapelków pozbierać z drzewa porwane przez wiatr zabawki. Cechą charakterystyczną rozgrywki jest barak rywalizacji, a więc dążenie przez wszystkich uczestników zabawy do tego samego celu. Gra ma różne warianty oraz dodatek zatytułowany Ogródek zwierzątek.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021

Natomiast 22. września pojawią się dwie kolejne wersje kultowej gry Ubongo (poprzednie to m.in. Ubongo Extreme i Ubongo Trigo), a więc Ubongo 3D Junior oraz Ubongo Lines. Pierwsza z nich skierowana jest w stronę młodszych graczy, którzy mają za zadanie wypełnić klockami 3D wzór na wylosowanej karcie. Z pozostałych klocków układają wieżę oraz mierzą ją linijką w kształcie żyrafy. Im większa, tym więcej punktów zdobywają. Ubongo Lines zaś wymaga od graczy układanie zadanego wzoru za pomocą trójwymiarowych prostokątnych klocków. Po rozegraniu dziewięciu rund uczestnicy zliczają punkty i wyłaniają zwycięzcę. Gra zawiera cztery warianty, dlatego można je dostosować do wieku i doświadczenia graczy. Wrzesień z wydawnictwem Egmont zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

CoraQuest, Lucrum Games

W niedalekiej przyszłości (dokładna data nie jest znana) za sprawą wydawnictwa Lucrum Games na rynku pojawi się polska edycja gry CoraQuest. Ten kooperacyjny tytuł został stworzony przez duet taty i córki, a przeznaczony ma być dla dzieci już od sześciu lat. Zapowiada się sporo przygód, zwiedzania podziemi, zdradzieckich pułapek i starożytnych skarbów: oczywiście potwory, niektóre przyjazne, inne mniej, też się znajdą. Oczywiście wszystko to zostanie ozdobione rysunkami dzieci z całego świata, które odpowiadają za warstwę graficzną gry. Muszę przyznać, zapowiada się całkiem ciekawy tytuł i to nie tylko dla najmłodszych graczy.Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021

Przedsprzedaże
Res Arcana: Perlae Imperii, Rebel

Perlae Imperii to drugi dodatek do gry Res Arcana, który wprowadza nowy rodzaj esencji (perły) i modyfikuje warunek zwycięstwa, zwiększając liczbę punktów do 13. Dzięki nowym magom, monumentom, enklawom mocy, artefaktom, a także nowemu magicznemu przedmiotowi rozgrywka stanie się jeszcze ciekawsza! Dodatek znajdziecie tutaj. Premiera jeszcze w tym kwartale!

Na porośniętym bujną roślinnością brzegu mag wody przygotowuje się do zejścia pod powierzchnię. Chce odnaleźć ławicę małży, a wraz z nią perłę mocy. W tym samym czasie treserka smoków płynie na karmazynową wyspę w poszukiwaniu starożytnego smoka…

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021

Diuna: Sekrety Rodu, Portal Games

W poniedziałek rozpoczęła się przedsprzedaż najnowszej gry wydawnictwa Portal Games – Diuna: Sekrety Rodu, której wydarzenia przeniosą was w świat znany z książek Franka Herberta.

Diuna: Sekrety Rodu bierze to co najlepsze w Detektywie i dodaje wiele nowych, świeżych rozwiązań, które pomogą graczom w jeszcze większym stopniu wczuć się w rolę rebeliantów i przeżyć niezapomnianą przygodę na Arrakis.

Pomimo wakacji, ponad połowa nakładu przewidzianego na rynek Polski w ramach kampanii przedsprzedażowej rozeszła się w przeciągu pierwszych 3 dni. Jeśli jeszcze nie zamówiliście swojej kopii Diuny, to radzimy się pośpieszyć. Zamawiając teraz macie gwarancję otrzymania tej gry jako pierwsi, dodatkowo do każdego egzemplarza zakupionego w przedsprzedaży otrzymacie zestaw pięciu ekskluzywnych dodatków.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 10.07.2021 - 16.07.2021Hotel pod pajęczą siecią, Muduko

W minionym tygodniu ruszyła przedsprzedaż gry Hotel pod pajęczą siecią od wydawnictwa Muduko. Jest to karcianka polegająca na zakwaterowywania owadów w hotelu. Jednak może zdarzyć się tak, że nie będą one chciały same przyjść do pokoju, więc gracze powinni użyć różnych wabików, by je tam przyciągnąć, na przykład miodu. Należy także uważać na wstrętnego karalucha, który chciałby wystraszyć hotelowych gości lub ukraść słodki przysmak. Tytuł charakteryzuje się prostymi zasadami, dynamiczną rozgrywką oraz negatywną interakcją gwarantującą nagłe zwroty akcji. Może on być też doskonałym punktem wyjścia do nauki o owadach. Zabawne ilustracje wyróżniające owe karty z pewnością spodobają się wszystkim dzieciom. Gra dedykowana jest już pięciolatkom. Poza tym ma walory biobójcze, gdyż została wykonana z materiałów ekologicznych. Wysyłka zamówionych egzemplarzy będzie realizowana od 2. sierpnia.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu