Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.11.2021 – 12.11.2021

Z lekkim opóźnieniem, ale już wracamy do was z kolejną dawką planszówkowych newsów. W tym tygodniu mnóstwo premier, na które warto wrócić uwagę. Zobaczcie sami!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.11.2021 - 12.11.2021Tajemniczy Ogród, Rebel

Tajemniczy ogród to nowa gra twórców Everdell. Przepięknie wykonana, urocza karcianka, w którą można grać na kilka sposobów. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyć piękne ogrody pełne pachnących kwiatów, wspaniałych drzew, tajemniczych ścieżek i przyciągających wzrok dekoracji. Aby wygrać, należy ostrożnie dobierać karty, obserwując sytuację w swoim ogrodzie oraz to, co dzieje się u przeciwników. Dzięki prostym zasadom gra doskonale nadaje się dla osób początkujących i do rodzinnej zabawy, a dopracowanie graficzne (zarówno ilustracji, jak i elementów przestrzennych) cieszy oko i sprawia, że rozgrywka jest prawdziwą przyjemnością.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.11.2021 - 12.11.2021Beez, Rebel

Spójrz na świat oczami pszczoły i spróbuj zapewnić nektar dla swojego ula! W grze Beez uczestnicy starają się zoptymalizować swoje plany lotów nad łąką pełną kwiatów i rywalizują z innymi o to, kto zrealizuje najbardziej opłacalne cele (zarówno wspólne, jak i indywidualne). Aby wygrać, musimy nie tylko sprawnie planować swoje ruchy i poruszać się po planszy, ale też sprytnie przerabiać zgromadzony nektar na przepyszny miód!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.11.2021 - 12.11.2021Terraformacja Marsa: Big Storage Box, Rebel

Terraformacja Marsa: Big Storage Box to wyjątkowy zestaw akcesoriów zamkniętych w ogromnym, wytrzymałym pudełku, które pomieści elementy gry Terraformacja Marsa i wszystkich dodatków. Dodatkowo produkt został wyposażony w wygodny system wyprasek oraz pudełek, które ułatwią przygotowanie stołu do rozgrywki i uporządkują elementy podczas zmagań z przystosowywaniem Marsa do zamieszkania.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.11.2021 - 12.11.2021The Queen’s Gambit, Rebel

W grze planszowej The Queen’s Gambit starasz się zbijać bierki przed innymi graczami, aby zebrać jak największą liczbę punktów. W każdej turze możesz ruszyć swoim gambitem jak inną figurą szachową. Pamiętaj, aby pokonać przeciwników i wygrać, musisz planować swoje ruchy niczym Beth!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.11.2021 - 12.11.2021Kroniki Cypher, FoxGames

Jesteś agentem CY.P.H.E.R., tajnej międzynarodowej organizacji zajmującej się „nierozwiązywalnymi”, opartymi na kodach zagadkami. Czas ucieka, a Ty pomimo ginących na lewo i prawo agentów oraz potężnego przeciwnika, musisz złamać szyfry i zmienić przeznaczenie. Kroniki Cypher to gra książkowa twórców kultowego już Dziennika 29. Aby pokonać książkę, musicie pisać, rysować, szukać i zginać strony oraz myśleć wielotorowo, aby zdemaskować przeciwnika i rozwiązać tajemnicę.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.11.2021 - 12.11.2021Clash of Cultures: Edycja Monumentalna, Portal Games

Clash of Cultures to ogromna cywilizacyjna gra planszowa dla 2-4 graczy. Obok zaktualizowanej wersji gry z 2012 roku, w pudełku znajdziecie także dodatek pt. Cywilizacje. Łącznie to kilkadziesiąt żetonów, ponad setka kart i aż kilkaset figurek Dokładniej w jednym dużym pudełku znajdziecie 48 odkryć, 8 miniaturek cudów świata, ponad 300 figurek, 200 kostek, mnóstwo żetonów kart i innych wysokiej jakości komponentów.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.11.2021 - 12.11.2021Od zmierzchu do świtu, Albi

Od zmierzchu do świtu od wydawnictwa Albi to gra typu deck-building. Wcielicie się w nieśmiertelnych krwiopijców i rozpoczniecie polowanie na ludzi. Podczas rozgrywki będziecie zdobywać nowe moce czy przeszukiwać krypty. Jednak musicie się spieszyć, czas macie ograniczony. Aby wyjść z tego cało musicie koniecznie wrócić do swojego zamku przed świtem, by nie zamienić się w proch. Gra jest przeznaczona dla 2–6 graczy w wieku 12+ natomiast jedna rozgrywka trwać będzie 60 minut.

Przedsprzedaże
Kahuna, Kragmortha, Galakta

Wydawnictwo Galakta wprowadziło do przedsprzedaży dwa nowe tytuły. Pierwszy z nich to Kahuna – dwie osoby zmierzą się w nim w zmaganiach o kontrolę nad dwunastoma wyspami w południowej części oceanu. Będziecie budować mosty łączące wyspy, a ten z nich, do którego będzie należeć większość mostów na danej wyspie, przejmie nad nią kontrolę, stawiając na niej swój totem kahuna. Drugi to Kragmortha, gdzie spróbujecie uciec przed gniewem Mrocznego Pana, Stanie na jednej nodze, utrzymywanie karty na głowie, gra z zaciśniętymi pięściami czy zamkniętymi ustami – oto niektóre ze straszliwych rzeczy, które mogą Was spotkać. Premiera obu tytułów już 24 listopada.

 

 

Dodatki Munchkin, Black Monk Games

Wracają dodatki do Munchkina! Chciałoby się rzec: najwyższa pora – trwa ich przedsprzedaż, a rozszerzenie 7/8 zostało rozbite na dwa osobne wersje. W Munchkin 7 – Oszukując Oburącz wszystkie chwyty są dozwolone, a Wy wreszcie możecie zagrać w wymarzonego Gwiezdnego Munchkina Cthulhu Zombie z Karaibów! Natomiast Munchkin 8 – Pół Konia a Uciągnie przedstawi Wam dwie nowe rasy – centaury i jaszczuroludzie! Każdy z dodatków zawiera aż 110 kart, więc do gry wchodzą też zupełnie nowe ulepszenia oraz wzmocnienia.

Ponadto na fanów czeka zupełnie nowy dodatek: Munchkin 9 – Dinożarły nie Wymarły! Wysyłka startuje 16 listopada.

Najnowsze recenzje na Popbookownik.pl

Yo-ho, butelka rumu, dobrze być piratem! „Escape Room. Skarb Czarnobrodego” – recenzja gry planszowej

Nieproste linie proste! „Ubongo Lines” – recenzja gry planszowej

Wytrop zbrodniarza. „Mr. Jack: Nowy Jork” – recenzja gry planszowej


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu