Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! Przygotowaliśmy dla was kolejną porcję premier oraz zapowiedzi. Dowiecie się między innymi, jakie gry od Portal Games powróciły do sprzedaży oraz dodruk jakiego tytułu ogłosiła Galakta. Nie zabraknie także nowych gier w wersji print&play, które zaproponował Rebel i FoxGames. Zaczynamy!
PREMIERY

Lubicie Brzdęk! od Lucrum Games? Zatem mamy dobre wiadomości. Do gry możecie ściągnąć aplikację Renegade Games Companion. Nie jest ona wymagana do zwykłej rozgrywki, ale zapewne ucieszy tych, którzy lubią w planszówkach wariant jednoosobowy. Natomiast dla miłośników partii wieloosobowych czeka rozszerzenie znacznie urozmaicające zabawę. Ale to nie jest koniec niespodzianek, jakie przygotował w tym tygodniu Lucrum Games. Wydawnictwo przetłumaczyło specjalnie dla was fanowską instrukcję również do tejże gry. Do zagrania będziecie potrzebowali planszy z podstawki oraz przynajmniej jednej planszy z dodatku Klątwa Mumii lub Mokra robota. Nieustraszeni poszukiwacze artefaktów mogą spróbować swoich sił na wszystkich trzech planszach. Gotowi na wyzwanie? Tym razem już tak szybko nie uciekniecie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

Na sklepowe półki powrócił klasyk gatunku, Avalon od Portal Games. Tytuł łączący w sobie dedukcję, blef i interakcję z graczami. Gracze wcielając się w postacie między innymi Merlina, Lancelota, Morgany, czy też Mordreda będą musieli wskazać zdrajców i przejrzeć ich zamiary, w przeciwnym wypadku nie uda im się zrealizować misji. Przenieście się do legend arturiańskich i weźcie udział w (imprezowej) przygodzie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

W tym tygodniu pojawił się kolejny tytuł od Portal Games, który przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom karcianek i kooperacji. Aeon’s End bazuje na mechanice budowania talii, w której nie tasuje się kart. Gracze wcielając się w postacie Magów Bram będą walczyć z potworami, a każdy stwór wymaga przyjęcia innej strategii. Do wyboru jest aż ośmiu bohaterów, dzielnych śmiałków będących ostatnią nadzieją na pokonanie Bezimiennych. Gotowi do walki? Zapraszamy do bliższego poznania tytułu tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

PLANY WYDAWNICZE

Galakta zapowiedziała dodruk pierwszego cyklu do gry karcianej Horror w Arkham. Wraz z rozszerzeniem Dziedzictwo Dunwich zakupicie także wszystkie Zestawy Mitów. Niestety ze względu na obecną sytuację wydawnictwo nie może podać dokładnej daty, kiedy kompletny cykl ukaże się w Polsce. Niemniej, jest to bardzo dobra informacja, dla tych, którzy chcą kontynuować swoją przygodę w Arkham po przejściu podstawki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

Dzięki Galakcie na polskim rynku ukaże się Mysthea, tytuł, który wsparły na Kickstarterze ponad cztery tysiące osób. Wcielając się w asymetryczne postacie Wybrańców Ilvash odkryjecie mistyczne międzygalaktyczne wyspy. Żeby przetrwać będziecie musieli stanąć do walki z napotkanymi stworzeniami oraz stawić czoła zagrożeniom. Celem gry jest dokładna eksploracja pięciu wysp. Tytuł spodoba się zwłaszcza fanom mechaniki budowania talii, zarządzania kartami oraz kontrolowania terenów. Nie możemy się doczekać polskiej wersji!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

6 maja za sprawą wydawnictwa Zielona Sowa, wszyscy spragnieni już wakacyjnego klimatu, będą mogli go sobie przypomnieć, dzięki grze zatytułowanej Mewy. Gracze wyruszą na spacer po nadmorskiej plaży w celu poszukiwania muszelek i bursztynów. Muszą jednak być ostrożni i uważać na śmieszki chcące podebrać im zdobyte skarby. Gra jest przeznaczona dla dwóch osób od szóstego roku życia, które budując domki na plaży, wzajemnie sobie w tym przeszkadzają, podrzucając jeden drugiemu podstępne mewy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

Kolejna gra od Zielonej Sowy, zapowiadana na ten sam dzień to Kotek i motylki. Gra w bardzo przyjemny sposób będzie wspomagała w liczeniu każde dziecko, które ukończyło już sześć lat. Biegający kotek po łące i latające nad nią motylki stworzą niezapomnianą i uroczą atmosferę. Kto najszybciej policzy wszystkie motylki i wskaże żeton kwiatów z właściwym wynikiem? W tej rozgrywce trzeba wykazać się refleksem i spostrzegawczością!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Planszówek w uniwersum wykreowanym przez H.P. Lovecrafta nigdy za wiele! Już możecie zamówić w przedsprzedaży na stronie Portal Games tytuł, na który od dawna czekali wszyscy fani Wielkich Przedwiecznych! Cthulhu: Death May Die przeniesie was do mrocznego świata przepełnionego mrokiem i grozą. Wcielając się w badaczy będziecie dysponowali specjalnymi umiejętnościami, których brakuje zwykłym śmiertelnikom. Jest tylko jedno „ale”, owe zdolności staną się silniejsze i bardziej atrakcyjne dla graczy wraz z przyrostem Niepoczytalności, która stopniowo doprowadzi was na kraniec psychicznej wytrzymałości. Celem badaczy jest przerwanie rytuału przywołującego Wielkiego Przedwiecznego, następnie musicie uczynić go śmiertelnym, później jest już tylko z górki… przy pomocy broni i chemikaliów odeślecie monstrum tam, gdzie jego miejsce. Prawda, że proste? Tytuł przeznaczony od jednego do pięciu graczy, potrwa od dziewięćdziesięciu do stu dwudziestu minut, a w badaczy wcielą się osoby powyżej czternastego roku życia. Ponadto wraz z wersją podstawową możecie zamówić dodatki: Przebudzenie R’lyeh, Czarna Koza z Lasu oraz Yog-Sothoth. Premierę zapowiedziano na trzeci kwartał tego roku. Niecierpliwych badaczy zapraszamy do lektury instrukcji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

#ZOSTANWDOMU #GRAJWPLANSZOWKI

Kolejny tytuł od wydawnictwa FoxGames jest już dostępny w formie print&play, czyli wydrukuj i graj. Tym razem chodzi o Kroniki Zbrodni. Wystarczy wejść w ten link, wydrukować zawarte tam materiały, wyciąć je, zapoznać się z instrukcją przeprowadzania rozgrywki i z ochotą do niej przystąpić. Wszystko jest opisane szczegółowo, krok po kroku. Warto skorzystać z tak fantastycznej oferty.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

Lacerta zabierze was ponownie w podróż dookoła planszówkowego świata. Tym razem wyruszycie na Kostarykę. My już odrobiliśmy pracę domową i zanurzyliśmy się w lekturze. Nie chcielibyśmy popsuć wam zabawy, ale czy wiedzieliście, że… „Kostaryka jako pierwszy kraj w historii zniosła armię. Od tamtej pory utrzymuje jedynie paramilitarną policję”? Po więcej ciekawostek zapraszamy tutaj. Dobrej zabawy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

Rebel wraz Asmodee przygotowali wersje print&play swoich najbardziej znanych tytułów. Teraz wspólnie z rodziną możecie zagrać i przetestować spostrzegawczość w Dobble, wykorzystać swoją wiedzę w Timeline, puścić wodze fantazji w Dixicie oraz wybrać się do domowego escape room’u w Unlock! Gry dostępne są w różnych wersjach językowych, między innymi angielskim, niemieckim, francuskim. To również świetna okazja aby podszkolić swoje umiejętności językowe!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020

Na koniec chcielibyśmy życzyć naszym czytelnikom zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy spędzonych w najbliższym, rodzinnym gronie. Smacznego jajka oraz planszówek od zajączka!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.04.-10.04.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk i Sylwia Smolińska