Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Witajcie Drodzy Planszówkowicze! Nowy rok wystartował, a co za tym idzie – nowe zapowiedzi, premiery i przedsprzedaże. Rozsiądźcie się wygodnie i zaczynamy!
PREMIERY

W oficjalnym sklepie wydawnictwa Ogry Games pojawiło się kolejne rozszerzenie do gry Kartografowie. Nowe Odkrycia zawierają bloczek z dwiema nowymi mapami, którymi można jeszcze bardziej urozmaicić rozgrywkę. Pierwsza mapa zawiera zupełnie nowe rozmieszczenie gór, ruin i wąwozów, podczas gdy na drugiej to gracze sami będą mogli ustalić gdzie się te elementy pojawią. Ważne jest zaopatrzenie się w kość dwunastościenną, która jest niezbędna do rozegrania drugiego wariantu. Dodatkowo do tego rozszerzenia załączono również bloczek ze standardowymi mapami do gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Aquatica wpłynęła już na sklepowe półki. Ta karciana gra intryguje między innymi unikatową mechaniką podnoszenia kart dla ich wzmocnienia. Aquatica: Mroźne Wody pogłębia doznania z rozgrywki. Zawiera wszystkie elementy niezbędne do rozgrywki 5-osobowej, ale także nowe postaci, królów, lokacje i manty. Wprowadza także nowe mechaniki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Przypominamy! 28 stycznia premiera Aeon’s End Legacy. To zupełnie nowe, samodzielne wydanie karcianki o unikatowej mechanice. Imponująca kampania legacy poprowadzi Magów Bram przez zupełnie nowe niebezpieczeństwa!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

PLANY WYDAWNICZE

Wydawnictwo Albi poinformowało na swoim Facebooku o pierwszej z planowanych premier na rok 2021. Zapowiedzianym tytułem jest planszówka typu worker placement Wahadło. Podczas rozgrywki gracze wcielą się w potężnych szlachciócw, a ich celem będzie zdobycie tytułu Wiecznego Króla, pradawnego władcy Dünyi. Aby tego dokoncać będą musieli umiejętnie zarządzać podwładnymi, stosować fortele i podbijać prowincje, aby ostatecznie zdobywać zasoby i punkty prowadzące do wygranej. Zwyciężyć można na cztery sposoby na torach: siły, prestiżu, popularności lub legendarnego osiągnięcia, wszystko zależeć będzie od obranej strategii. Wahadło jest grą strategiczną czasu rzeczywistego. Przeznaczona została dla od jednego do pięciu graczy. Co ciekawe, tytuł ten powinien pojawić się w sklepach już w lutym!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

W pierwszej połowie lutego, a dokładnie dziesiątego dnia tego miesiąca, będzie miał premierę dodatek do Najlepszej gry o kotach od wydawnictwa FoxGames. Pudełko Łakoci umożliwi rozgrywkę nawet sześciu osobom. Poza tym dodatkowa talia wchodząca w skład zestawu wprowadzi wariant gry jednoosobowej. Jeśli macie ochotę zgłębić swoją przygodę z kotami, na pewno będziecie zachwyceni tym rozszerzeniem. Wprowadzi ono nowe przedmioty i pudełka, w których uwielbiają chować się łasuchy. Pojawią się również ekstra żetony łakoci i wspólne cele. Poznacie także niespotykane dotąd szare koty i inne przybłędy. Dodatek ten na pewno zapewni wszystkim niezapomnianą przygodę z najmilszymi na świecie ze zwierząt – kociaczkami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Wydawnictwo Granna szykuje nową grę pod tytułem Łapacz Snów. Na razie wiemy tylko tyle, że będzie to gra logiczna dla dorosłych i dzieci od siedmiu lat. Można w nią zagrać w minimum dwie, a maksymalnie w cztery osoby. Czas rozgrywki przewiduje się na około 15-20 minut. Na fanpage wydawnictwa pokazano trzy wersje okładek i poproszono o opinię na ich temat. Jesteśmy ciekawi ostatecznej wersji, ale już teraz można napisać, że gra zapowiada się naprawdę fantastycznie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

W lutym tego roku będzie miała premierę nowa gra od wydawnictwa Muduko. Królewski wyścig to gra rodzinna, której zwycięzcą zostanie najsprytniejszy z uczestników rywalizacji. Naszym zadaniem będzie rzucanie kośćmi i wykonywanie wskazanych akcji, doganiając innych biegaczy i postępując tak, by uśpić ich czujność. Największymi atutami rozgrywki są proste zasady i konieczność taktycznego myślenia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Portal Games wystartował z zapowiedziami! Zobaczcie, co wydawnictwo przygotowało na ten rok, poniżej notka prasowa:

Portal Games ogłosił kontynuację przygód Cthulhu Death May Die: Kampania 2, to rozszerzenie które urozmaica grę podstawową Cthulhu: Death May Die. 6 zupełnie nowych scenariuszy umożliwia rozgrywkę w aż 12 wariantach, w połączeniu z przedwiecznymi z gry podstawowej (oraz dodatków: Czarna Koza z Lasu i Yog-Sothoth, które zostaną dodrukowane w tym roku). Wprowadza też do gry nowe zasady i elementy, w tym zestaw dodatkowych kafelków do tworzenia planszy. Wymagająca kampania stawia przeciwko graczom mnóstwo przerażających potworów we wszystkich kształtach i rozmiarach, takich jak Tcho-Tcho, Bokrugi, Yuggi i Ogary z Tindalos!

Trzecia odsłona sagi Escape Tales nadchodzi. Seria przypominająca karciany escape room stopniowo się rozrasta, a tym razem Portal Games z radością wydaje Dzieci Żmijowego Lasu. To historia dark fantasy o przygodach Gilberta, pełna zagadek i niebezpieczeństw.

Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu jest kooperacyjną grą przeznaczoną 1 do 4 graczy, z mocnym naciskiem na fabułę i brakiem limitu czasowego na ukończenie rozgrywki. Skupia się nie tylko na wymagających zagadkach, lecz także na wciągającej historii, na rozwój której gracze mają wpływ. To samodzielna odsłona serii Escape Tales, w której twórcy postawili przy tym na nowe rozwiązania. W pudełku znajduje się pełna tajemnic mapa, a przedmioty znalezione w grze, będzie można ze sobą łączyć za pomocą aplikacji. Do rozwiązania zagadek nie potrzeba niczego poza sprytem i może jeszcze czymś do pisania.

Wojna o wpływy w Leśnogrodzie toczy się z coraz większą zażartością. Frakcje leśnych zwierzątek sięgają po coraz śmielsze rozwiązania, by wywieść swoich przeciwników w pole. W Wielkim Lesie pojawiły się zupełnie nowe grupy chytrych wojowników, a ich arsenał zawiera nowe bronie, których tu jeszcze nie było!

W 2021 roku Portal Games wyda wszystkie nowe dodatki do asymetrycznej gry Root. Jako pierwsze ukażą się Vagabond Pack oraz talia Banitów i Partyzantów. W późniejszej części roku rozszerzenia Clockwork i Underworld. Tym samym podtrzymujemy, że konsekwentnie wydajemy wszystkie dodatki do Roota.

Wszystkie rozszerzenia dodatkowo pogłębiają morze regrywalności i urozmaicają rozgrywkę o dodatkowe mechaniki, karty nowych postaci i inne elementy. Asymetryczna rozgrywka zyska jeszcze więcej zróżnicowania, a frakcje będzie można wykorzystać także na nowe sposoby!

Teotihuacan, wymagająca gra euro o budowaniu Piramidy Słońca w środkowoamerykańskim antycznym mieście, doczekała się nowego dodatku. Teotihuacan: Okres Ekspansji zawiera szereg nowych modułów, które nie tylko wzbogacają rozgrywkę o więcej znanych elementów, ale także wprowadzają zupełnie nowe mechaniki.

Teotihuacan: Okres Ekspansji do rozgrywki wymaga podstawowej wersji gry. Zawartość jest kompatybilna zarówno z grą podstawową, jak i dwoma pierwszymi rozszerzeniami, Teotihuacan: Późny Okres Preklasyczny i Teotihuacan: w Cieniu Xitle, a także zawiera dodatkowe elementy do nich.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Kto ma ochotę na odrobinę magii i miecza, lecz w bardziej kooperacyjnym stylu? Galakta ogłosiła, iż dodruk Sword&Sorcery już zmierza do magazynów. Ale nie sam, lecz z dodatkiem pod tytułem Tajemny Portal. W przedsprzedaży możecie dodatkowo zgarnąć dodatkowego bohatera – Tristana – oraz pakiet dodatkowych piętnastu kart, inspirowanych orężem Hollywodzkich gwiazd (wcześniej dostępne były jedynie na serwisie Kickstarter). Ja bym się długo nie zastanawiał na waszym miejscu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Do 21 stycznia Galakta prowadzi także przedsprzedaż innego tytułu – gry, w której to nie gracze ewoluują, lecz plansza. Mowa tu o nominowanym do nagrody Spiel des Jahres, Moje Miasto. Jeśli marzycie o budowie własnej metropolii od podstaw, kierowanie jej rozbudową i wpływie na wieloletni rozwój, na pewno będziecie ukontentowani. Tylko nie otwierajcie zapieczętowanym kopert z rozdziałami przed rozgrywką!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Wiedeński Łącznik już w przedsprzedaży!

Ruszyła kampania przedsprzedażowa Wiedeńskiego Łącznika, samodzielnej gry kooperacyjnej, zupełnej nowości w linii Detektywa. Wiedeński Łącznik to gra szpiegowska i zarazem doświadczenie, które pozwoli ci razem z przyjaciółmi wcielić się w rolę szpiegów prowadzących tajne operacje w historycznych czasach zimnej wojny! Gra zawiera cztery unikatowe misje, których akcja toczy się w Europie, w tym w Wiedniu, Pradze i Berlinie!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Wydawnictwo Phalanx ruszyło z przedsprzedażą aż trzech tytułów jednocześnie. Na półkach czeka na przykład Brass: Birmingham, gdzie będziecie mogli z rozmachem wkroczyć w Erę Przemysłową i stać się najbogatszym ze wszystkich. A może wolicie nieco spokojniejsze tematycznie Viticulture? To gra dla fanów Toskanii oraz przede wszystkim worker placement. A dla prawdziwych wyjadaczy – Scythe. Tytuł, mówiąc delikatnie, nie najprostszy, ale za to dający ogrom satysfakcji – alternatywna rzeczywistość nie zdarza się przecież codziennie. Wydawca wspominał też coś o kodach rabatowych, także lepiej się pośpieszcie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

Rzuć zaklęcie, turlnij kostki i przenieś się w magiczny świat czarodziejów, tworząc własne opowieści w oparciu o wylosowane symbole. Jakie przygody tym razem czekają na Harry’ego, Rona, Hermionę i inne popularne postaci? Czego się nauczą, a czemu będą musieli stawić czoła? Czy Sam-Wiesz-Kto znów zaatakuje? A może tym razem… wygra?

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes: Harry Potter to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Zadaniem graczy jest ułożenie historii, która na zasadzie luźnych skojarzeń będzie związana z wylosowanymi grafikami.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1-bez ograniczeń
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 10 min.
Kategoria: narracyjne, rodzinne
Mechanika: skojarzenia, opowiadanie historii

Elementy:
9 kości opowieści
zasady gry
metalowa puszka

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020

WYDARZENIA

Wydawnictwo Portal Games Polska rozpoczęło sprzedaż biletów na swój coroczny konwent Portalcon! W tym roku to wydarzenie wyjątkowo odbędzie w trybie hybrydowym. Podczas wirtualnych spotkań poznamy między innymi plany wydawnicze gliwickiego wydawnictwa na rok 2021. Nie zabraknie także rozgrywek oraz konkursów. Dodatkowo, osoby które zakupią bilet w cenie 10 zł do udziału w poszerzonej wersji imprezy otrzymają dostęp do ponad 20 dodatkowych wydarzeń i atrakcji!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.01.-15.01.2020


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Natalia, Jóźwiak, Sylwia Smolińska, Przemysław Ekiert

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu