Twórcy serii „After” ekranizują bestseller New York Times’a

Bożyszcze nastolatek, Dylan Sprouse (After 2, Super Tata, Nie ma to jak hotel) i gwiazda marvelowskiego serialu Runaways, Halloween i American Horror Story, Virginia Gardner w kinowej adaptacji bestsellera Jamie McGuire Piękna katastrofa. Reżyserem i autorem scenariusza filmu jest Roger Kimble, mający na koncie takie hity jak After 2, Ostrożnie z dziewczynami i Szkoła uwodzenia czy seriale Słodkie kłamstewka i W garniturach.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Monolith Films. Premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2022 roku

Oto zapowiedź filmu z udziałem Sprousa i Gardner na oficjalnym profilu filmu na Instagramie:

Piękna katastrofa to wciągająca, tajemnicza i romantyczna opowieść o dwojgu młodych ludzi wchodzących w dorosłość. Dzieli ich wszystko, a jednocześnie przyciąga nawzajem jakaś magiczna siła. Czy to jest tylko pożądanie, rywalizacja czy coś więcej?

Abby Abernathy (Virginia Gardner) wie, że chcąc wydostać się z zaklętego kręgu – matka alkoholiczka i ojciec nałogowy hazardzista – musi zdobyć wykształcenie. Wyjeżdża na studia i rozpoczyna nowe życie z dala od domu rodzinnego. Nie pije, nie pali, nie imprezuje. Skupia się wyłącznie na nauce. Nikomu nie wyjawia swojej tajemnicy. Czy uczelniany „bad boy”, jest tym, o kim w tym momencie życia marzy Abby?

Travis Maddox (Dylan Sprouse) w nocy staje się „Wściekłym psem” i uczestniczy w nielegalnych walkach. Zaś w ciągu dnia bryluje na korytarzach kampusu uniwersyteckiego oczarowując wszystkie dziewczyny. One tylko marzą, by być tą jedyną. Tylko Abby nie chce mieć z nim nic wspólnego. Zaintrygowany jej oporem Travis oferuje dziewczynie prosty zakład: jeśli przegra następną walkę, ma szlaban na seks przez miesiąc. Jeśli wygra, Abby będzie musiała mieszkać w jego pokoju przez taki sam okres.  Travis nie ma pojęcia, że ​​mroczna przeszłość Abby wkrótce wyjdzie na jaw. I kto wie – może okaże się, że w końcu spotkał godnego przeciwnika.

Powieść Jamie McGuire została opublikowana i przetłumaczona w 38 krajach, również w Polsce. Znalazła się na szczycie listy bestsellerów w Brazylii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Australii i Wielkiej Brytanii. Książka była też wielokrotnie nagradzana tytułem Goodreads Choice Awards, a Jamie McGuire otrzymała Penned Con jako autorka roku 2017.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu