Twórcy „Gry o tron” zekranizują horror na podstawie powieści Lovecrafta

0
David Benioff i D.B. Weiss to dwójka, która budzi duże emocje – najpierw pokochały ich miliony wdzięczne za stworzenie serialu HBO Gra o tron, a kilka lat później znienawidziły za to, w jaki sposób tę produkcję zakończyli. Teraz twórcy biorą się za powieść kolejnego, słynnego pisarza.

Jak podaje serwis Deadline, twórcy Gry o tron wyprodukują thriller na podstawie komiksu Hansa Rodionoffa zatytułowany Lovecraft. Akcja zostanie osadzona w 1920 roku, a za scenariusz odpowiadają Phil Hay oraz Matt Manfredi (obaj współpracowali przy m.in. Aeon Flux i Prawdziwej jeździe). Natomiast producentem wykonawczym będzie Karyn Kusama (Aeon Flux, Destroyer).

Szczegóły dotyczące fabuły nie są znane. Pierwsze doniesienia mówią o chęci pozostania przy założeniu, według którego potwory z powieści Lovecrafta ożywają i pojawiają się w realnym świecie.

Przypomnijmy, że duet podpisał umowę z platformową streamingową Netflix, dla której będą oni tworzyć nowe produkcje. Na razie nie wiadomo, czy wspomniany film trafi na tę właśnie platformę.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.