„Top Gun: Maverick” – podniebne akrobacje w IMAX, 4DX i ScreenX oraz premiery familijne na Dzień Dziecka

Ostatnie dni maja w kinach należeć będą do Toma Cruisa, który brawurowo powraca w roli słynnego pilota. Top Gun: Maverick dzięki pokazom przedpremierowym można oglądać już od 26 maja w każdym formacie Cinema City, w tym w IMAX, 4DX, ScreenX, VIP. Top Gun będzie także atrakcją wieczoru dla kobiet – Ladies Night 31 maja. Dla spragnionych dawki strachu Cinema City przygotowało specjalne pokazy przedpremierowe brytyjskiego horroru Men, które odbędą się 28 i 29 maja w wybranych kinach sieci. Nadchodzący weekend to także czas filmów dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Top Gun: Maverick – po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

KINO DLA NAJMŁODSZYCH W CINEMA CITY

Nadchodzi Dzień Dziecka i dla świętujących ten dzień przygotowane zostały liczne nowości filmowe. 27 maja premierowo zobaczymy filmy Pan Wilk i Spółka. Bad Guys, Detektyw Bruno, Dogtanian. Psi Muszkieter, natomiast 1 czerwca pokazany zostanie przedpremierowo Jeżyk i przyjaciele (wybrane kina) oraz Foki kontra rekiny (wszystkie kina). Wielkie świętowanie dla najmłodszych, z atrakcjami w postaci stref do kolorowania, baloników i słodyczy odbędzie się w weekend 4 i 5 czerwca we wszystkich kinach Cinema City.

Cały czas trwa konkurs dla dzieci, którego zwycięzca może zostać gwiazdą dubbingu i otrzymać rolę w wielkiej produkcji filmowej. Cinema City zaprasza na stronę wielkimalyglos.pl poprzez którą można wysyłać swoje zgłoszenia.

Pan Wilk i spółka. Bad Guys to komedia animowana ze studia DreamWorks Animation o przygodach pięciu przyjaciół, którzy cieszą się złą sławą: Pan Wilk – błyskotliwy kieszonkowiec, Pan Wąż – włamywacz, Pan Rekin – mistrz kamuflażu, Pan Prania oraz hakerka o ciętym języku – miss Tarantula. Gdy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Co musi się wydarzyć, aby mogli dotrzymać słowa?

Hiszpańska animacja Dogtanian. Psi Muszkieter zachwyci najmłodszych, a starszych bawić będzie dzięki inspiracji klasyczną powieścią Aleksandra Dumasa. Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Sandym wyrusza do Paryża. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i podbić serce pięknej Juliette?

Detektyw Bruno to familijna polska komedia o tym, że czasem dziecko może być najlepszym nauczycielem dorosłego. Zblazowany gwiazdor serialu „Detektyw Bruno”, którego ma dość całe jego otoczenie, wpada w tarapaty. Jego kariera wisi na włosku, a po piętach depczą mu konkurencja i paparazzi. Przez przypadek los łączy go z chłopcem z rodzinnego domu dziecka, który uwielbia rozwiązywać zagadki i jest fanem serialu, w którym gra aktor. Chłopiec zamierza rozwikłać sprawę urodzinowego skarbu, ale zagadka nie jest łatwa. Potrzebne jest wsparcie najlepszego detektywa na świecie. Kto nim jest? Oczywiście Detektyw Bruno. Chłopiec nie przyjmuje do wiadomości, że aktor nie jest detektywem w prawdziwym życiu, a dodatkowo menadżerka aktora widzi w tym okazję do podreperowania reputacji swojego podwładnego. Zabawa w poszukiwanie skarbów prowadzi do niespodziewanego, ale bezcennego odkrycia: nie ma większego skarbu niż prawdziwy przyjaciel. W filmie w reżyserii Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja zobaczymy Piotra Głowackiego, Karolinę Gruszkę, Iwo Rajskiego, Ireneusza Czopa, Dorotę Kolak, Rafała i Marcina Mroczków oraz Edytę Jungowską.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu