To lubimy! – kwiecień

-

Kwiecień-plecień już za nami. Spędzając czas w domu podczas kwarantanny nasi redaktorzy mają mnóstwo czasu do nadrabiania zaległości. Co im tym razem ogromnie zaimponowało? Przekonajcie się sami!
Księżniczka Incognito, Connie Glynn (książka)

To lubimy! – kwiecień

Dwie dziewczyny zupełnie różne od siebie. Lottie Pumpkin to postać z biednego domu. Jedynym jej marzeniem jest dostanie się do ekskluzywnej szkoły, zwanej Rosewood Hall. Całymi dniami uczy się, a wolne chwile poświęca swojemu przyjacielowi, Olliemu. Ellie Wolf to nastolatka wywodząca się z królewskiej rodziny, ale jednocześnie nie chce ona, by ktokolwiek o tym wiedział. Pragnie dostać się do wymienionej wyżej szkoły, ale incognito, jako zwykła uczennica. Obie bohaterki spotykają się w akademiku we wspólnym pokoju i od tego momentu zaczynają przeżywać szereg różnorodnych przygód, czasem nawet magicznych i niebezpiecznych. Connie Glynn stworzyła świat pełen wyrazistych postaci, pokazujących czym jest prawdziwa przyjaźń. Podczas lektury nie ma miejsca na nudę, akcja jest niezwykle dynamiczna, a opisy tak barwne, iż czytelnik może odnieść wrażenie, jakby stał obok Lottie i Ellie i miał z nimi styczność osobiście. (Paulina)

Trzynaście, Steve Cavanagh (książka)

To lubimy! – kwiecień

Trzynaście to już czwarte spotkanie z Eddiem Flynnem, niegdyś oszustem, teraz prawnikiem z prawdziwą smykałką do tego zawodu. Po raz kolejny nie zawiodłam się na powieści Steve’a Cavanagha. Jego kryminały to perełki wśród tego gatunku. Mamy seryjnego zabójcę o ponadprzeciętnej inteligencji i z pewnym wrodzonym defektem (od razu przyszedł mi na myśl bohater z serialu Dexter) oraz pełną napięcia walkę na sali sądowej, gdzie w świetle lamp błyskowych toczy się proces o życie hollywoodzkiej gwiazdy. Polecam jeżeli szukacie dobrej książki w tym gatunku! (Agido)

>> Polecamy: „Trzynaście” – recenzja książki <<
Wotum, Maciej Siembieda (książka)

To lubimy! – kwiecień

Maciej Siembieda to zdecydowanie polski fenomen literatury sensacyjno-historycznej i trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś mógł mu w tej kwestii dorównać.  Jego nowa powieść, trzecia część przygód prokuratora Jakuba Kani, to kolejny, świetny thriller skrojony na miarę potrzeb czytelnika, który w literaturze chce i szuka czegoś więcej, niż tylko rozrywki. Wątek sensacyjny przeplata się z historycznym, fantastycznym, czasami obyczajowym. Są bogaci biznesmeni, świat przestępczy, drobni złodzieje i szaleni naukowcy, fanatycy religijni i bezduszni urzędnicy. I jest także od dawna skrywana tajemnica, za którą wiele osób może zabić.  (Weronika P.)

Las na granicy światów, Holly Black

Holly Black łączy w swojej książce elementy znane z faerie fantasy, baśni i dark fantasy. Na początku historia jawi się jako retelling znanej opowieści, jednak im więcej się dowiadujemy o wykreowanym przez autorkę świecie, tym staje się on mroczniejszy i bardziej niebezpieczny. Elfy nie są majestatycznymi i dobrymi stworzeniami, które chętnie pomagają ludziom. Te w Lesie na granicy światów okazują się przebiegłe, złaknione krwi i władzy oraz niezwykle groźne. A gdzieś pomiędzy tym pojawia się motyw klątwy, nadający całości smaczku.

Black wplata do swojej opowieści elementy grozy, które budują napięcie i klimat powieści. Bohaterowie często stają oko w oko z przerażającymi magicznymi bestiami, ale najstraszniejsze jest to, co niewidoczne. Z jednej strony widzimy piękno elfiej krainy, z drugiej budzi ona w protagonistach uzasadnioną grozę. W końcu w magicznym świecie trzeba mieć się na baczności i znać zasady w nim panujące. (Monika)

To lubimy! – kwiecień

Czerwone Zwoje Magii, Cassandra Clare i Wesley Chu

Czerwone Zwoje Magii to jedna z najlepszych książek Clare (i Chu). Pełna akcji, humoru, uroczych scen i z dobrze wykreowanymi bohaterami. Swoje pięć minut otrzymują również Aline i Helen, więc to kolejny z powodów, by sięgnąć po tę pozycję. Nie zawiedziecie się – w książce pojawia się sporo magii i zachwycających scen walk. Nic tylko czekać na drugi tom! (Monika)

To lubimy! – kwiecień

 

Outsider, HBO (serial)

Historia serialu Outsider koncentruje się na śledztwie dotyczącym makabrycznego morderstwa miejscowego chłopca. Według władz, sprawcą jest Terry Maitland, miejscowy nauczyciel. Sprawa jednak komplikuje się, gdy podczas dochodzenia zaczynają dziać się trudne do wytłumaczenia rzeczy. Jeżeli jesteście fanami kryminałów, Stephena Kinga, a do tego lubicie si-fi, to koniecznie zabierzcie się za ten serial. Jest to wyjątkowe połączenie dramatu, z nutą nostalgii, wszechobecną grozą i tajemniczym klimatem. Intrygująca fabuła, świetne aktorstwo i pierwszorzędna realizacja. Po prostu polecam! (Weronika P.)

>> Polecamy: „Outsider” – recenzja serialu <<
Marvel’s Spider-Man na PS4 (gra wideo)

Mały Mati z zawzięciem oglądał człowieka-pająka na ekranie telewizora. Jego potyczki z Rhino, Skorpionem czy Doktorem Octaviusem zapadły mu w pamięci na zawsze. Jakaż była jego radość, gdy w jego ręce wpadła produkcja Marvel’s Spider-Man na PS4. Mógł się swobodnie bujać na pajęczynie, powalczyć z bandziorami i słuchać ciętych żartów protagonisty godzinami! Do tego świetnie rozpisana historia Petera Parkera, która jest dużo lepiej przedstawiona od tego, co Marvel zaprezentował nam na ekranach kin. Jedyny i niepowtarzalny Spider-man! (Krake)

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu