To już pewne! „Horizon: Zero Dawn” trafi na PC

0
Potwierdziły się plotki, o których słyszeliśmy od wielu tygodni. Jeden z ekskluzywnych tytułów dla PlayStation 4 trafi do pecetowych graczy.

Horizon: Zero Dawn to gra Guerilla Games, która pojawiła się w 2017 roku i jest uznawana za jedną z najlepszych produkcji na PlayStation 4. Na początku tego roku Jason Schreier opublikował na Kotaku sugerujący jakoby przygody Aloy miały trafić na PC.

W najnowszym blogu PlayStation współzałożyciel studia Guerilla Games, Hermen Huist potwierdził nadejście konwersji Horizon Zero Dawn na PC, którą zajmuje się oddzielny oddział składajacy się z Michiela van der Leeuwa, JB van Beeka i Angie Smets. Gra ma być dostępna latem, a wydawcą zostanie PlayStation Mobile.

Chociaż na szczegółowe informacje musimy jeszcze zaczekać wiadomo, że pecetowi gracze otrzymają dostęp do kompletnej wersji gry, która jest już dostępna w przedsprzedaży na Steamie. Warto jednak zauważyć, że premiera Horizone: Zero Dawn nie gwarantuje, że od teraz każdy tytuł przeznaczony na konsole PlayStation trafi na pecety, co tłumaczy Hermen Huist:

Myślę, że ważne jest, abyśmy byli otwarci na nowe pomysły na to, jak wprowadzić więcej osób do PlayStation i może pokazać czego im brakowało. I być może, aby uspokoić kilka osób, wydanie jednego tytułu AAA na PC nie musi oznaczać, że każda gra trafi teraz na PC. Moim zdaniem, Horizon Zero Dawn świetnie pasował do tego konkretnego przypadku. Nie mamy planów na dzień i datę premier na pc i pozostajemy w 100% zaangażowani w dedykowany sprzęt.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.