„The Witcher: Ronin” – Wiedźmin rusza na podbój Japonii i Kickstartera

The Witcher: Ronin to nowy komiks osadzony w wiedźmińskim świecie inspirowanym feudalną Japonią! Właśnie ruszyła zapowiadana kampania na Kickstarterze.

The Witcher: Ronin to zapowiadany od kilku tygodni nowy, oryginalny komiks stworzony i wydawany przez CD Projekt RED, który przeniesie świat wiedźmińśkiego dark fantasy do realiów feudalnej Japonii.

Historia opowiada o łowcy potworów Geralcie, który musi przemierzać ziemie opanowane przez Yokai, próbując wyśledzić tajemniczą Panią Śniegu Yuki Onna. Jak twierdzi, Ukyō Kodachi, scenarzysta Boruto: Naruto Next Generations, powinna ona przypaść do gustu zarówno graczom, którzy grali w grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, jak i osobom, które nie miały z nią do czynienia.

Kilka tygodni temu, autor Rafał Jaki ogłosił zakończenie prac nad mangą i zapowiedział start kampanii. The Witcher: Ronin ukaże się w styczniu 2022 r., jednak już teraz ruszyła akcja crowdfundingowa i już za 35 euro zainteresowani otrzymają kolekcjonerskie 100-stronicowe wydanie.

Poza epicką opowieścią o Geralcie, czytelnicy znajdą w nim dodatkowo: trzy krótkie historie z popularnymi postaciami z uniwersum Wiedźmina, materiały zakulisowe i szkice. To jednak nie wszystko, dzięki aktywności wspierających kampanię na Kickstarterze komiks zostanie wzbogacony o kolejne dodatkowe treści!

Ponadto osoby, które wesprą kampanię w trakcie pierwszych 24 godzin trwania, otrzymają za darmo 12-centymetrową figurkę inspirowaną The Witcher: Ronin. Przedstawia ona scenę z komiksu, w której Geralt staje do walki z przerażającym tengu.

"The Witcher: Ronin" - Wiedźmin rusza na podbój Japonii i Kickstartera

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu