„The Sinking City” — gra studia Frogwares wycofana ze sprzedaży

Jeżeli zastanawialiście się nad kupnem gry The Sinking City inspirowanej twórczością H.P. Lovecrafta, to obecnie nie będziecie mieli takiej możliwości.

The Sinking City to przygodówka akcji stworzona przez twórców gier o Sherlocku Holmesie, która zadebiutowała w 2019 r.  Niestety obecnie najnowszej produkcji studia Frogwares nie da się kupić na żadnej platformie dystrybucyjnej, a było ich 4 (PSN, Xbox Live, Steam, Epic Games Store).

Przyczyną tego stanu rzeczy jest zerwany kontrakt z wydawcą BibBen Interactive / Nacon, który jak się okazuje naruszył warunki umowy i sprawa trafiła do sądu. Z publicznie dostępnego listu otwartego możemy się dowiedzieć, że firma miała zająć się sprzedażą i komercjalizacją gry na wyżej wspomnianych czterech platformach, a Frogwares pozostawałoby (i nadal pozostaje) jedynym producentem i właścicielem praw do marki.

Wszystko dobrze się układało do czasu rozpoczęcia sprzedaży. Otóż umowa zakładała udział studia w przychodach już od pierwszego zarobionego dolara tudzież euro. Niestety licencjobiorca nie wywiązywał się z tego i przelanie każdej należnej sumy było opóźniane średnio o 40 dni. BibBen Interactive próbowało odkupić kod źródłowy do gry, na co deweloperzy nie przystali, a to poskutkowało tym, że przestali otrzymywać zarobione w ciągu 4 miesięcy pieniądze.

A to nie jedyne przewinienie, którego dopuścił się licencjobiorca, gdyż studio nie mogło się także doprosić o przedstawienie prognoz sprzedaży. Dopiero w momencie złożenia pozwu sądowego w sierpniu 2019 deweloperzy otrzymali raporty o dochodach, lecz te były niekompletne i nieudokumentowane. Ponadto z okładek wersji na PlayStation 4 i Xbox One usunięto logo Frogwares. Mamy jednak nadzieję, że sprawa się wyjaśni i za jakiś czas gra The Sinking City wróci do sprzedaży.

 

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu