„The Sandman” Neil Gaiman potwierdza serial

W ostatnim wywiadzie dla Digital Spy Neil Gaiman nie tylko potwierdził swoją współpracę z platformą Netflix oraz powstanie serialu The Sandman, ale też zdradził kilka szczegółów jego dotyczących.

Neil Gaiman to znany i wielokrotnie nagradzany brytyjski twórca. Autor wielu powieści, opowiadań oraz scenariuszy. Między innymi do serii komiksów The Sandman wydawanej przez DC Comics, na bazie której właśnie powstaje długo wyczekiwany serial produkcji Netflix. Wiemy już, że zostanie on osadzony w 2021 roku, co wpłynie na pewne zmiany w linii fabularnej by zaktualizować historię i dopasować ją do obecnej epoki. 

Ze słów autora wynika, iż prace nad serialem miały rozpocząć się już w maju tego roku, jednak panująca pandemia pokrzyżowała plany.

„Pracujemy z Netflixem, mieliśmy rozpocząć zdjęcia pod koniec maja” – powiedział Gaiman. „Biorąc pod uwagę świat COVID, wszystko się wstrzymuje. Wersja Netflix ma się rozpocząć w 2021 roku, Więc Morfeusz będzie więziony w wersji Netflix przez 105, a nie 70 lat ”.

Producentami wykonawczymi serialu będą Neil Gaiman i David Goyer. Gaiman ujawnił również, że już planują potencjalny drugi sezon.

Ekranizacja serii Sandman to kolejna głośna adaptacja komiksowa produkcji Netflixa. Sukces odniosły już produkcje takie jak Umbrella Academy, The End Of The F *** ing World, Locke & Key i wiele, wiele innych.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu