„The Man Who Fell to Earth” – zwiastun i data premiery

Showtime podzieliło się oficjalnym zwiastunem nadchodzącego serialu science fiction The Man Who Fell to Earth z nominowanymi do Oscara Chiwetelem Ejioforem i Naomie Harris w rolach głównych.

Jeśli tytuł produkcji gdzieś wam świta, to słusznie, bowiem została ona oparta na powieści Człowiek, który spadł na ziemię autorstwa Waltera Tevisa. Książka ukazała się pierwotnie w 1963, a w 2017 trafiła na polskie półki sklepowe za sprawą wydawnictwa MAG.

Fabuła tytułu śledziła losy Thomasa Jerome’a Newtona, który przybył na Ziemię, by zdobyć wodę, ponieważ jej brak na rodzinnej planecie bohatera stał się przyczyną wymierania życia. Postać wykorzystuje nadludzkie możliwości, by zrealizować cel. Sprawy jednak szybko przybierają niewłaściwy obrót, a komplikacje sprawiają, że Thomas oddala w czasie swą misję.

Przypomnijmy, że powieść po raz pierwszy trafiła na nasze ekrany jako film z 1976 roku, gdzie Dawid Bowie grał główną rolę. W The Man Who Fell to Earth, obok Ejiofora i Harris, pojawią się Jimmi Simpson, Clarke Peters i inni. Serial stworzył Alex Kurtzman, a scenariusz wyszedł spod ręki jego i Jenny Lumet.

Premierę The Man Who Fell to Earth zaplanowano na 24 kwietnia – wyemitowane zostaną dwa pierwsze odcinki.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu