„The Lord of the Rings: Gollum” – nowe szczegóły dotyczące gry

0
Twórcy zapowiedzianej w zeszłym roku gry The Lord of the Rings: Gollum podzielili się nowymi informacjami na temat swojego dzieła.

Kilka miesięcy temu znane niemieckie studio Daedalic Entertainment podpisało umowę na produkcję kilku gier z uniwersum Władcy pierścieni, a pierwszym takim tytułem będzie The Lord of the Rings: Gollum.

Głównym bohaterem tego tytułu będzie oczywiście Gollum, ale jeśli spodziewacie się postaci wyglądającej, jak w filmach Petera Jacksona… to się rozczarujecie. Twórcy zapowiadają:

Nie chcemy rozczarować osób, które widziały tylko filmy. nasz Gollum nie będzie wyglądał jak Andy Serkis. Projektowanie jego wyglądu zaczęliśmy od osoby, którą Gollum był przed swoją transformacją i stopniowo poddawaliśmy go ewolucji, bo można przecież wyraźnie dostrzec, że zanim wypaczył go Pierścień, Gollum przypominał wyglądem człowieka.

W angielskiej wypowiedzi pada słowo „human” co niektórzy mogą odebrać, że Smeagol był wcześniej człowiekiem. Możliwe, że chodzi tu o ujęcie charakteru, nie zaś rasy. W książkowym pierwowzorze Gollum przed znalezieniem Jedynego Pierścienia, był prawdopodobnie hobbitem, mieszkającym nad wodą. Stąd jego zamiłowanie do pływania.

 

Poza tym twórcy zamierzają oddać w nasze ręce pozycję kładącą nacisk na skradanie i podejmowanie decyzji rzutujących na osobowość tytułowego bohatera. To, która „strona” postaci cierpiącej na rozdwojenie jaźni ostatecznie „weźmie górę”, ma zależeć od decyzji podejmowanych przez nas w każdym rozdziale opowieści. Warto będzie przy tym pamiętać, że jeśli częściej będziemy skłaniać się do bycia Gollumem, „zrobienie” z bohatera Sméagola w momencie największej próby będzie trudniejsze (aczkolwiek nie niemożliwe).

Oprócz ujawnienia pierwszych konkretów dotyczących wyglądu i osobowości głównego bohatera, studio Daedalic Entertainment potwierdziło, że tytuł trafi w 2021 roku na komputery osobiste, PS5 oraz Xboksa Series X.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.