„The Last of Us” – ujawniono, kto wyreżyseruje pilotażowy odcinek serialu

The Last of Us – jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali w tym roku oficjalnie ma reżysera.

Pod koniec ubiegłego roku sieć obiegła informacja, że serialowe The Last of Us zostało oficjalnie zamówione przez HBO i wkrótce ruszy produkcja ekranizacji.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż chociaż od dłuższego czasu wiemy, że producentami wykonawczymi są Craig Mazin (twórca Czarnobyla), Neil Druckmann (scenarzysta i dyrektor kreatywny oryginalnych gier The Last of Us) oraz Carolyn Strauss (producent wykonawczy Gry o Tron i Czarnobyla) to prace są na tak wczesnym etapie, że serial wciąż nie ma reżysera.

A właściwie to nie miał, bo jak podaje The Hollywood Reporter, reżyserem pilotażowego odcinka został 29-letni Rosjanin, Kantemir Balagov. Jest on znany ze stworzenia dwóch filmów fabularnych nagrodzonych w Cannes — Bliskość z 2017 r. i Wysoka dziewczyna z 2019 r., który poleca zobaczyć sam Craig Mazin, a to najlepszy sposób na potwierdzenie tych doniesień.

Początkowo tę posadę miał przyjąć Johan Renck (reżyser muzycznych teledysków i kilku odcinków Breaking Bad), lecz ze względu na inne zobowiązania musiał zrezygnować.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu