„The Last Kingdom” dobra wiadomość dla fanów serialu

0
Podczas konfy obsady The Last Kingdom udostępnionej na Instagramie przez odtwórcę głównej roli potwierdziły się nadzieje fanów. 

The Last Kingdon znany również pod tytułem Upadek Królestwa to serial powstały na podstawie cyklu Wojny Wikingów składającego się z trzynastu książek (dwanaście wydanych, finałowa trzynasta książka będzie mieć premierę w tym roku) autorstwa Bernarda Cornwella.

Akcja osadzona jest w drugiej połowie IX wieku. Syn saskiego szlachcica, Uhtred , osierocony i porwany przez Wikingów zostaje wychowywany przez Duńczyków. Jako młody wojownik obserwuje upadek kolejnych brytyjskich królestw. Szkolony do walki największy bój musi jednak stoczyć ze samym sobą. Kim tak naprawdę jest? Sasem czy Wikingiem? Rozdarty między lojalnością względem tych, którzy go wychowali, a pragnieniem odzyskania swojego dziedzictwa musi wybrać i opowiedzieć się po jednej ze stron. Dołącza więc do armii króla Alfreda Wielkiego, władcy Królestwem Wessex chcącego zjednać ze sobą królestwa i zakończyć najazdy pustoszących kraj wikingów.

Do tej pory wyemitowano cztery sezony, jednak fani serialu mieli nadzieję na więcej. Twórcy najwidoczniej bardzo zadowoleni z odbioru produkcji przychylili się do próśb widzów. Podczas wczorajszej konfy obsady aktorskiej zdradzono, iż powstanie piąty sezon. Nie znamy daty premiery, jednak wiadomo już, że będzie on bazował na wydarzeniach z dziewiątej (Wojownicy Burzy) i dziesiątej (Strażnik Ognia) części cyklu książek Cornwella oraz będzie miał 10 odcinków.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.