Telewizyjna premiera 4. sezonu serialu „Preacher”

Serial Preacher powoli dobiega końca. W miarę rozwoju tej szalonej opowieści, Jesse Custer – teksaski kaznodzieja obdarzony niezwykłą mocą – mierzy się z postaciami z Nieba i Piekła, ratuje świat i próbuje odgadnąć zamysły Boga.

W 1. sezonie serii widzowie poznali teksaskiego kaznodzieję z szemraną przeszłością, Jessego Custera  (w tej roli charyzmatyczny Dominic Cooper), który został obdarzony Słowem Boga. Ta tajemnicza moc,  która sprawia, że słuchacze muszą wypełniać jego polecenia, stawia go na celowniku postaci z Nieba  i Piekła mających mordercze zamiary. Bohater zmaga się ze swoimi nowymi umiejętnościami, aż w końcu decyduje się podjąć walkę o dusze mieszkańców Annville. W jego misji towarzyszą mu Tulip,  jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki  wampir, z którymi kaznodzieja wyrusza w podróż w dosłownym poszukiwaniu Boga w 2. sezonie. 

W 3. sezonie główny bohater postanowił wrócić do rodzinnego domu, którego starał się wcześniej  unikać. By uratować Tulip, zdecydował się na niebezpieczną misję i konfrontację z przeszłością. 

Początek finałowego 4. sezonu przedstawia przygotowania bohaterów do ataku na Masadę, gdzie  uwięziony Cassidy walczy o życie. Jesse doświadcza apokaliptycznej wizji świata, która okazuje się dla  niego wstrząsająca. Z kolei Tulip decyduje się podjąć ostatniej samotnej misji, by uratować  torturowanego przyjaciela. Czy zanim nadejdzie oczekiwany koniec świata, przyjaciołom uda się  pokonać przeciwności losu, wrogów i własne demony? 

Telewizyjna premiera 4. sezonu już dziś o 22:00 na kanale AMC.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu