„Tales of Dunk & Egg” kolejna produkcja w świecie Game of Thrones

Według Deadline HBO opracowuje kolejny spinoff Gry o Tron pod tytułem Tales of Dunk & Egg, również tym razem będzie to prequel oryginalnego tytułu. 

Projekt Tales of Dunk & Egg miałby być osadzony w świecie epickich powieści fantasy G.R. Martina oraz skupiałby się na przedstawieniu historii opisanych w książce o tym samym tytule (w polskim przekładzie Opowieści z Siedmiu Królestw). Sam pisarz nie jest obecnie powiązany z projektem.

Jeśli produkcja dojdzie do skutku Tales of Dunk & Egg stanie się kolejnym spinoffem w uniwersum Game of Thrones, po House of the Dragon, który zostanie wydany przez HBO.

Pierwszy prequel zaplanowany na 2022 rok oparty na książce Fire and Blood George’a R.R. Martina, House od the Dragon to dziesięcioodcinkowy serial będący kroniką powstania i upadku Targaryenów, jedynej rodziny smoczych lordów, która przeżyła legendarną Zagładę Valyrii. Czasowo odbędzie się 300 lat przed wydarzeniami z wielokrotnie nagradzanego serialu Game of Thrones.

Przy produkcji House of the Dragon zangażowany jest George R.R. Martin i Ryan Condal. Miguel Sapochnik wyreżyseruje pilot i kilka odcinków serialu. Martin, Sapochnik, Condal, Vince Gerardis i Sara Lee Hess będą producentami wykonawczymi. Seria ma zadebiutować w 2022 roku, natomiast zdjęcia rozpoczną się „za kilka miesięcy”. Serial będzie kręcony głównie w Anglii, przenosząc się tym samym z głównej siedziby Game of Thrones w Belfaście.

„Tales of Dunk & Egg" kolejna produkcja w świecie Game of Thrones

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu