Taika Waititi wyreżyseruje adaptację kultowego komiksu

Taika Waititi odpowiedzialny za reżyserię, m.in. Thora: Ragnarok oraz zapowiadanego na przyszły rok Thora: Love and Thunder, zasiądzie za kamerą filmowej adaptacji kolejnego komiksu. Tym razem będzie to powstały w latach 80. XX wieku Incal.

Incal to francuska seria komiksów autorstwa Alejandra Jodorowsky’ego (scenariusz) i Jeana Girauda (rysunki). Akcja rozgrywa się w odległej przyszłości, zaś tytułowy Incal to tajemniczy przedmiot. Trafia on do detektywa Johna Difoola, mieszkańca metropolii o nazwie Miasto-Szyb. Tajemniczy artefakt budzi zainteresowanie możnych galaktyki, przez co Difool trafia w oko wojennego cyklonu. Oryginalny cykl doczekał się kilku kontynuacji: Przed Incalem, Po Incalu oraz Final Incal. Komiksy zostały wydane w Polsce zarówno przez Egmont Polska (dwie pierwsze serie), jak i Scream Comics (wszystkie serie).

Szczegóły dotyczące ekranizacji nie są jeszcze znane. Nie określono, czy komiksy zostaną zaadaptowane na film czy serial. Zdradzono, że w produkcję scenariusza zaangażowani są Jemaine Clement oraz Peter Warren. Taika Waititi, zdobywca Oskara za najlepszy scenariusz adaptowany za film Jojo Rabbit, miał także przyjemność wirtualnego spotkania z twórcą Incala, Alejandrem Jodorowkym, celem omówienia pomysłów.

Znacie Incala?

GrafikaRadio Zet
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu