Taika Waititi stworzy animowane seriale na podstawie powieści „Charlie i fabryka czekolady” dla Netflixa

0
Reżyser filmu Jojo Rabbit, który otrzymał niedawno Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany, łączy siły z Netflixem. Powstaną aż dwa animowane seriale na podstawie powieści Charlie i fabryka czekolady Roalda Dahla z 1964 r. Pierwszy z nich będzie bazował na uniwersum książki, drugi skupi się na postaciach zwanych Umpa-Lumpami.

Jak twierdzi Netflix: 

Seriale zachowają charakter oryginalnej opowieści, jednak po raz pierwszy świat i bohaterzy książki zostaną rozbudowani ponad to, co stworzył Dahl.

Głównym bohaterem powieści jest młody Charlie Bucket mieszkający ze swoją rodziną na przedmieściach dużego miasta. Pewnego dnia Willy Wonka, właściciel największej fabryki czekolady na świecie, ogłasza w gazecie, że schował w czekoladach pięć złotych biletów pozwalających na wstęp do jego fabryki. Los sprawia, że to właśnie Charlie znajduje jeden z nich. 

Fabryka czekolady jest miejscem pracy Umpa-Lumpów, małych stworków pochodzących z Lumpalandii. Willy Wonka, który osobiście zaprosił ich do siebie, płaci stworzeniom owocami kakaowca. Umpa-Lumpy, choć małe, potrafią być złośliwe, kochają piosenki oraz żarty. 

Znalezienie odpowiedniej osoby, która byłaby w stanie powołać do życia historie Willy Wonki oraz Umpa-Lumpów, było trudnym zadaniem… wszystko zmieniło się wraz z przybyciem do nas Taiki.

  powiedziała Melissa Cobb.

Te dwa seriale są również początkiem „owocnej współpracy” pomiędzy Netflixem a The Roald Dahl Story Company. Może ona przynieść wiele adaptacji innych powieści brytyjskiego pisarza.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.