„Sztuka przegrywania” – zapowiedź antologii

Już po raz piąty ukaże się antologia z serii Ścieżki Wyobraźni, przygotowana przez sekcję literacką “Logrus” Śląskiego Klubu Fantastyki. W tym roku tematem przewodnim jest Sztuka przegrywania. Co kryje się za tym tajemniczym hasłem? Zarówno podróż do wirtualnej rzeczywistości, jak i dawnej Japonii, czy na XVI-wieczny galeon. Bohaterowie gonią za sukcesem, poszukują zaginionych na morzu oraz bronią swojej ziemi. Opowiadaniom jak zawsze towarzyszą piękne ilustracje autorstwa Alicji Tempłowicz.

sztukaZe wstępu Anny Kańtoch:

Znajdziecie w tym tomie rasowe science fiction, zarówno bliskiego, jak i dalekiego zasięgu, fantasy czerpiące z dziejów polskiej historii i fantasy bardziej klasyczne, melancholijną opowieść w egzotycznym, japońskim klimacie oraz współczesną interpretację motywu faustowskiego. Czy wszystkie te historie kończą się źle, a ich bohaterowie przegrywają? Cóż, o tym musicie się przekonać sami – ja tylko powiem, że każde z tych opowiadań zdecydowanie warte jest przeczytania, a interpretacja tytułu antologii okazała się wcale nie tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.

Poprzednie antologie w serii cieszyły się dobrymi opiniami wśród czytelników. Zawsze oferowały też różnorodność gatunków i tematów. W tomie pierwszym autorzy bawili się w Boga, w drugim – ubierali bohaterów w skafander i melonik. W kolejnym stawali na rozstajach, a w zeszłym roku eksplorowali fantastyczny Śląsk. Dwa opowiadania ze Skafandra i melonika zostały nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Premiera antologii odbędzie się 11 grudnia podczas Warszawskich Targów Fantastyki. Wydanie drukowane będzie można kupić na stoisku ŚKF-u, natomiast ebook (w formacie PDF, ePub i Mobi) dostępny będzie tradycyjnie za darmo na stronie internetowej Sekcji Literackiej “Logrus”. W razie odwołania Targów ze względu na sytuację pandemiczną, premiera nie zmieni daty, ale przeniesie się do Internetu.

Spis treści antologii Sztuka przegrywania:

WSTĘP Anna Kańtoch

POZA SIÓDMYM Marta Magdalena Lasik

JEDNA Z TYCH DOBRYCH Krystyna Chodorowska

O KOBIECIE OD KURCZAKÓW Marta Ryczko

SPOWIEDŹ KAPITANA NEUMANNA Michał Niedźwiedzki

NIEPOJEDNANI Anna Askaldowicz

TO, CO ZOSTAJE Paula Wanarska

Informacje o serii Ścieżki Wyobraźni:

Od 2017 sekcja literacka Śląskiego Klubu Fantastyki „Logrus” publikuje co roku antologię opowiadań tematycznych, po tym jak zrezygnowała z dotychczas drukowanego NOL-a (Nieoficjalnego Obiektu Literackiego), w którym prezentowała twórczość swoich członków. Opowiadania wybierane są w wewnętrznym konkursie. Antologie to projekt w całości tworzony przez członków sekcji – w jej gronie znajdują się redaktorzy, korektorzy, graficy, osoby zajmujące się składem.

Informacje o Sekcji Literackiej “Logrus” Śląskiego Klubu Fantastyki:

W obecnym kształcie działa od 2005 roku. Gromadzi pasjonatów, którzy nie tylko kochają pisanie, ale też rozmowy o literaturze. Członkowie spotykają się raz na miesiąc w klubie, by dyskutować o swoich tekstach. Dzięki temu twórcy mają okazję do doskonalenia swojego warsztatu pisarskiego, w efekcie czego kolejni członkowie sekcji odnoszą sukcesy w postaci debiutów, publikacji, wyróżnień czy nagród.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu