Stuart Turton w Polsce, 25-26 października 2019 r.

0
Stuart Turton, autor Siedmiu śmierci Evelyn Hardcastle, w Polsce!

Spotkania odbędą się:

  1. 25.10 Warszawa, Empik Junior, godzina 18.00.
  2. 26.10 Kraków, Krakowskie Targi Książki, godzina 14.00. 

Stuart Turton jest dziennikarzem piszącym o podróżach. Pracował jako wolny strzelec w Szanghaju i Dubaju. Siedem śmierci Evelyn Hardcastle jest jego debiutancką powieścią. Po jej wydaniu napisał kilka opowiadań, które doceniono w lokalnych konkursach literackich. Mieszka z żoną w zachodnim Londynie. Jeśli właśnie nie marszczy czoła, łatając dziury w jakieś nowej fabule, zapewne wspina się, nurkuje, świetnie się bawi lub zaginął w głuszy na jakimś odległym lądzie. Niewątpliwie co najmniej trzy z tych rzeczy robi dokładnie w tym samym czasie.

Stuart Turton w Polsce, 25-26 października 2019 r.
@Wydawnictwo Albatros

O książce:

O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana.

Masz osiem dni i osiem wcieleń.

Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą.

Zrozumiano?

W TAKIM RAZIE ZACZYNAMY…
„Na dzisiejszym balu ktoś zostanie zabity. Ale ponieważ właściwie nie będzie to morderstwo, sprawca nie zostanie złapany. Rozwiąż tę zagadkę, a wskażę ci drogę do wyjścia z matni.”

Wesoła zabawa kończy się tragedią. Gdy nad głowami gości eksplodują fajerwerki, Evelyn Hardcastle, piękna i młoda córka państwa domu, zostaje zamordowana.

Biedna Evelyn umrze jednak więcej niż raz. Dopóki Aiden – jeden z gości zaproszonych na przyjęcie – nie rozwikła zagadki jej tajemniczej śmierci, ten straszny dzień będzie powtarzał się wciąż od nowa. Za każdym razem zakończy go brzemienny w skutki wystrzał z pistoletu.

Jedyną szansą na wydostanie się z pułapki czasu jest wskazanie zabójcy. Ale za każdym razem, gdy nastaje nowy dzień, Aiden budzi się w ciele innego gościa.

A komuś bardzo zależy, by na zawsze pozostał w Blackheath…

Debiutant, Stuart Turton, łączy ograne motywy literackie, tworząc zupełnie nową, wyjątkowo oryginalną i drobiazgowo przemyślaną powieściową całość. Zgodnie z klasycznym wzorcem mamy tu zagadkę zbrodni popełnionej w luksusowej wiejskiej posiadłości. Są lata 20. XX wieku, ale od samego początku jest jasne, że nie ma tu miejsca dla trącącego myszką Herculesa Poirot…

Zaskakujące połączenie Gosford Park i Incepji, które zachwyci zarówno wielbicieli klasycznych kryminałów Agathy Christie, jak fanów futurystycznego serialu Black Mirror.

KSIĄŻKA NAGRODZONA COSTA FIRST NOVEL AWARD!

JEDNA Z 20 KSIĄŻEK, KTÓRE TRZEBA PRZECZYTAĆ według Stylist Magazine!

JEDNA Z 10 KSIĄŻEK, PO KTÓRE ABSOLUTNIE TRZEBA SIĘGNĄĆ według Harper’s Bazaar i Marie Claire!

ZACHWYCAJĄCA ŁAMIGŁÓWKA!

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.