Średniowieczne fantasy. Dev Patel i Alicia Vikander w zwiastunie „The Green Knight”

Wreszcie doczekaliśmy się pełnego zwiastuna długo opóźnianej produkcji w klimacie średniowiecznego fantasy The Green Knight z Dev Patelem w roli głównej.

Film został oparty na ponadczasowych legendach arturiańskich, jednak jest opisywany jako świeże i odważne podejście do klasycznych opowieści o Rycerzach Okrągłego Stołu.

Fabuła produkcji skupi się wokół poczynań lekkomyślnego bratanka króla Artura – sir Gawaina – który podejmuje się wymagającej misji stanięcia twarzą w twarz z tytułowym Zielonym Rycerzem – gigantyczną, powleczoną szmaragdową powłoką postacią, wystawiającą mężczyzn na próbę. Główny bohater zmierzy się z duchami, olbrzymami, złodziejami i oszustami, a podróż, jaką odbędzie, zdefiniuje jego charakter i dowiedzie jego wartości w oczach rodziny, jak i królestwa.

Obok Patela, w The Green Knight zobaczymy znaną z roli Lary Croft Alicię Vikander, a także Joela Edgertona, Saritę Choudhury, Seana Harrisa, Kate Dickie, Barry’ego Keoghana i Ralpha Inesona.

Film zadebiutuje w kinach 30 lipca.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu