„Śpiący rycerze” Agnieszka Fulińska, Aleksandra Klęczar – zapowiedź książki

3
Drugi tom serii młodzieżowej Agnieszki Fulińskiej i Aleksandry Klęczar ma już datę premiery. Ukaże się, jak wcześniejsza część, nakładem wydawnictwa Galeria Książki. Kiedy? 25 marca tego roku.

Hanka i Igor spotykają się ponownie, tym razem podczas ferii zimowych. Oboje są uczestnikami obozu na Podhalu, zorganizowanego przez ojca Igora pod patronatem mistrza Twardowskiego. Na obozie pojawiają się też inne dzieci dwóch światów, nie wszystkie w pełni świadome swego dziedzictwa.

Guślarze ujawniają, że przed bohaterami stoi nowe zadanie: muszą zdobyć magiczny klejnot znajdujący się na jednym z tatrzańskich szczytów. Ale jak tego dokonać w środku zimy, kiedy wszędzie leży mnóstwo śniegu i nie da się wyjść na szlak? Czy śpiący rycerze spod Giewontu pomogą w poszukiwaniach? A może będzie to zupełnie kto inny? Na dodatek jest poważny problem: już od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z mistrzem Twardowskim, co bardzo niepokoi jego wiernego koguta. Trzeba koniecznie odnaleźć czarodzieja, bo bez niego magia nie działa tak, jak powinna.

Pojawia się też pytanie: gdzie tak naprawdę są Popiel i Dragomira?

3 komentarzy

  1. Bardzo ciekawa seria. Widać inspirację książkami Riordana. W końcu jedna z autorek była tłumaczką jego książek 😉 Fajnie wykorzystane elementy mitologii słowiańskiej – nie nudno i sztampowo. Urzekł mnie już sam prolog i historia z koboldem. Sporo zaskakujących zwrotów akcji, zabawnych dialogów i scenek ale i odrobina grozy. Fabuła szybko wciąga. Bawiłam się bardzo dobrze, choć zdecydowanie wykraczam poza docelową grupę wiekową i to chyba w tej książce jest najfajniejsze 😉

  2. Bardzo mi się podoba, zwłaszcza to, ze autorki korzystały z naszych rodzimych, pogańskich wierzeń. Dodatkowym smaczkiem jest niesamowity klimat Tatr oraz góralska gwara. Hanka i Igor zabiorą nas w morze przygód i zaskoczą swoją dojrzałością. Myślę, że to wartościowa pozycja, nie tylko dla nastolatków.

  3. Opis tej książki brzmi bardzo ciekawie <3 Czytałam już pierwszy tom i mam nadzieję, że "Śpiący rycerze" będę tak samo ciekawi (a może i bardziej).

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.