Sigourney Weaver w nowym zwiastunie „My Salinger Year”

IFC Films opublikowało nowy zwiastun nadchodzącego dramatu My Salinger Year, w którym wystąpią znane aktorki.

Jedną z nich jest wspomniana Sigourney Weaver, a drugą nominowana do Emmy Margaret Qualley, która wcieli się w główną rolę.

Lata dziewięćdziesiąte. Nowy Jork. Po opuszczeniu szkoły, by gonić za marzeniem stania się pisarką, Joanna zostaje zatrudniona jako asystentka Margaret – poważnej i konserwatywnej agentki literackiej. Balansując między biedą a szykiem, bohaterka spędza dni w wyłożonym drewnem biurze, gdzie królują dyktafony i maszyny do pisania, a agenci odpływają po trzech lunchach z martini w roli głównej.

Głównym zadaniem Joanny jest zajmowanie się fanowskimi mailami, ale gdy zapoznaje się z łamiącymi serce wiadomościami z całego świata, nie chce odsyłać wypracowanego przez agencję bezosobowego szablonu, a zaczyna sporządzać osobiste odpowiedzi. Rezultaty są i zabawne i poruszające, a Joanna, używając głosu pisarza, którego fanom odpisuje, zaczyna znajdywać również swój własny.

Film oparto na pamiętnikach Joanny Rakoff o tym samym tytule. Premierę kinową My Salinger Year zaplanowano w USA na 5 marca 2021. Nie wiemy czy i gdzie film pojawi się w Polsce.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu