Serial HBO „Ród smoka” z datą premiery w HBO i HBO Max

Dziesięcioodcinkowy serial HBO Ród smoka (House of the Dragon) zadebiutuje w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia.

Produkcja powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron.

W serialu występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans.

W pozostałych rolach: Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr, Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes, Savannah Steyn.

Współtwórcą i producentem wykonawczym jest George R.R. Martin; Współtwórcą, co-showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal; Co-Showrunnerem, reżyserem i producentem wykonawczym jest Miguel Sapochnik; Producentką wykonawczą I scenarzystką jest Sara Hess; Obowiązki producentów wykonawczych pełnią też Jocelyn Diaz, Vince Gerardis, Ron Schmidt; Reżyserami są: Clare Kilner, Geeta V. Patel; Reżyserem i koproducentem wykonawczym jest Greg Yaitanes. Produkcja powstaje na podstawie powieści George’a R.R. Martina Ogień i krew.

Opis postaci:

Paddy Considine jako król Viserys Targaryen, wybrany jako sukcesor króla Jaehaerysa Targaryena. Ciepły, miły i przyzwoity człowiek. Viserys pragnie kontynuować spuściznę swojego dziadka. Jednak dobrzy ludzie niekoniecznie są wielkimi królami.

Matt Smith jako książe Daemon Targaryen, młodszy brat króla Viserysa oraz pierwszy w kolejce następca tronu. Niezrównany wojownik i jeździec smoków. Daemon posiada prawdziwą krew smoka. Ale mówi się, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą…

Olivia Cooke jako Alicent Hightower, córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego; Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.

Emma D’Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się mając wszystko, o czym mogła zamarzyć… jednak nie urodziła się mężczyzną.

Steve Toussaint jako Lord Corlys Velaryon (“Wąż Morski”), ród Velaryon, z którego pochodzi, ma  równi długie korzenie jak ród  Targaryenów. Lord Corlys jest najsłynniejszym żeglarzem i poszukiwaczem przygód w historii Westeros, zapewnił swojemu rodowi bardzo mocną pozycję – są jeszcze bogatsi niż Lannisterowie i posiadają największą flotę na świecie.

Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, jest smoczym jeźdźcem oraz żoną Lorda Corlysa Velaryona. „Królowa, której nigdy nie było”; została pominięta jako następczyni tronu podczas Wielkiej Rady, ponieważ królestwo faworyzowało jej kuzyna, Viserysa, tylko dlatego, że był mężczyzną.

Fabien Frankel as Ser Criston Cole, pochodzi z Dornijczyków, jest synem zarządcy Czarnej Przystani. Nie ma pretensji do ziem ani tytułów; jedynce, co posiada, to honor i  umiejętność posługiwania się mieczem.

Sonoya Mizuno jako Mysaria, przybyła do Westeros z niczym, sprzedano ją więcej razy niż sama pamięta. To jej jednak nie przygniotło… i stała się najbardziej zaufanym – i najbardziej nieprawdopodobnym – sojusznikiem księcia Daemona Targaryena, następcy tronu.

Rhys Ifans jako Otto Hightower, namiestnik króla, który lojalnie i wiernie służy zarówno swojemu królowi, jak i jego królestwu. Uważa, że największym zagrożeniem dla królestwa jest brat króla, Daemon, i jego pozycja jako następcy tronu.

Pozostali bohaterowie (w kolejności alfabetycznej wg nazwiska odtwórcy roli):

Milly Alcock jako młoda księżniczka Rhaenyra Targaryen, pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się mając wszystko, o czym mogła zamarzyć… jednak nie urodziła się mężczyzną.

Bethany Antonia jako Baela Targaryen, najstarsza córka Laeny Velaryon, jest jeźdźcem młodego smoka Moondancera.

Phoebe Campbell jako Rhaena Targaryen, druga córka Lady Laeny i siostra Baeli.

Emily Carey jako młoda Alicent Hightower, córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego; Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.

Harry Collett jako Jacaerys Velaryon, najstarszy syn Rhaenyra Targaryen.

Ryan Corr jako Ser Harwin ‘Breakbones’ Strong, uważany za najsilniejszego człowieka w Siedmiu Królestwach. Ser Harwin jest najstarszym synem Starszego nad Prawami Lyonela Stronga i dziedzicem Harrenhal.

Tom Glynn-Carney jako Aegon Targaryen, pierworodny syn króla Viserysa.

Jefferson Hall jako Tyland Lannister, przebiegły i wyrachowany polityk, brat bliźniak lorda Jasona Lannistera.

Jefferson Hall jako Lord Jason Lannister, Lord Casterly Rock,  brat bliźniak ser Tylanda Lannistera.

David Horovitch jako Wielki Maester Mellos, głos rozsądku i zaufany doradca króla Viserysa.

Wil Johnson jako Ser Vaemond Velaryon, młodszy brat Corylsa Velaryona, dowódca floty Velaryonów.

John Macmillan jako Ser Laenor Velaryon, syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

Graham McTavish jako Ser Harrold Westerling, służy w Gwardii Królewskiej od czasów króla Jaehaerysa; jest wzorem rycerskości i honoru.

Ewan Mitchell jako Aemond Targaryen, drugi syn Viserysa, bratanek Daemona, jego przyrodnią siostrą jest Rhaenyra.

Theo Nate jako młody Ser Laenor Velaryon, syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

Matthew Needham jako Larys Strong, młodszy syn Starszego nad Prawami Lyonela Stronga, postawiony przez ojca przed sądem.

Bill Paterson jako Lord Lyman Beesbury, Lord Honeyholt i Starszy nad Monetą w Małej radzie króla Viserysa.

Phia Saban jako Helaena Targaryen, druga córka Viserysa, siostra Aegona i Aemonda, jej przyrodnią siostrą jest Rhaenyra.

Gavin Spokes jako Lord Lyonel Strong, Starszy nad Prawami w radzie króla Viserysa, Lord Harrenhal.

Savannah Steyn jako Lady Laena Velayron, córka Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu