Seria „Złodziej Królowej” zostanie zekranizowana?

Osiem lat temu na polskim rynku wydawniczym pojawiła się niepozorna książka o tytule Złodziej. Wydała ją Ars Machina, a napisała nieznana szerszej publiczności Megan Whalen Turner. Powieść była pierwszą części serii Złodziej Królowej.

Niestety u nas pojawiły się tylko dwie części cyklu – wspomniany Złodziej i Królowa Attolii. Niektórzy z nas je czytali, inni w ogóle nie wiedzą o ich istnieniu. Ale teraz sytuacja może się zmienić, ponieważ wieści głoszą, że seria ma zostać zekranizowana.

Podobno sam Disney jest zainteresowany przeniesieniem opowieści Megan na ekran. Znaleziono już nawet scenarzystę – wybór padł na Briana Duffielda. Produkcja ma zadebiutować na platformie Disneya – Disney+. Nie wiadomo o niej wiele więcej.

Pierwszy tom serii, która liczy ich obecnie sześć, opowiada o złodziejaszku Genie, który trafił do królewskiego więzienia. Nie zagrzeje w nim jednak za długo miejsca, ponieważ doradca władcy potrzebuje jego usług. Bohater uda się więc w podróż, by odnaleźć Dar Hemiatesa.

Jeśli tylko pojawi się więcej informacji związanych z adaptacją, damy wam znać.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu