„Sen Nocy Letniej” ponownie w Multikinie

W cyklu National Theatre Live w Multikinie Szekspirowskie tytuły od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W repertuarze kolejnych sezonów co jakiś czas pojawiają się nowe inscenizacje klasyki: jednym z najnowszych przebojów jest niezwykle widowiskowy Sen nocy letniej z Bridge Theatre w Londynie z Gwendoline Christie, znaną m. in. z roli Brienne z Tarthu w serialu Gra o tron, w roli głównej. Ostatnia szansa w tym sezonie, by zobaczyć ten spektakl w Multikinie już we wtorek, 22 września o godz. 19:00.

„Pięć gwiazdek może nie wystarczyć” – napisał o spektaklu Bridge Theatre „Observer”. „The Times” wychwalał Christie, a „Evening Standard” zachęcał, pisząc o przedstawieniu: „Zabawne, seksowne i romantyczne… Chęć do psot jest coraz większa, tak jak uśmiech na naszych twarzach”.

W przedstawieniu w reżyserii Nicholasa Hytnera (twórcy uwielbianej przez widzów komedii Człowiek dwóch szefów)  Bridge Theatre w Londynie zamienia się w świat z sennych marzeń, pełen latających wróżek, nieprzeniknionych mgieł i światła księżyca. W zaczarowanym lesie dochodzi do niezwykłego spotkania. Na drodze dwóch par nieszczęśliwych kochanków oraz trupy aktorskiej stają Król i Królowa bajkowej krainy. Królewska para bez wahania wtrąca się w losy śmiertelników.

„Sen Nocy Letniej” ponownie w Multikinie

Spektakl to teatralny majstersztyk, dynamiczne, zaskakujące widowisko. Główną rolę w tej adaptacji najsłynniejszej szekspirowskiej komedii główną gra Gwendoline Christie, znana z roli Brienne z Tarthu w serialowej ekranizacji powieści George’a R.R. Martina, Gra o tron.

Na Sen nocy letniej zapraszamy 22 września o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Kolejnym tytułem w cyklu National Theatre Live w Multikinie będzie, pokazywany premierowo 8 października, spektakl Fleabag. Szmata z Phoebe Waller-Bridge, który stał się punktem wyjścia dla kultowego serialu Fleabag. Dla fanów tego serialu Multikino przygotowało zresztą jeszcze jedną niespodziankę – 22 października pokaże, również premierowo, Uśmiechnij się (Present Laughter) – przezabawną i jednocześnie skłaniającą do refleksji komedię o perypetiach zmagającego się z „kryzysem wieku średniego” aktora z Andrew Scottem, znanym m. in. z Sherlocka BBC i serialowej wersji Fleabag właśnie, w roli głównej.

Patronami medialnymi spektakli teatralnych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl .

Szczegóły na www.multikino.pl.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu