Scenarzysta “Czarnobyla” i “The Last of Us” zdradza swoje ulubione gry

0
Niedawno świat obiegła informacja, że HBO robi serial o The Last of Us, a scenarzystą będzie Craig Mazin. Okazuje się, że jest on wielkim fanem gier wideo.

Jeszcze emocje po ogłoszeniu prac nad ekranizacją The Last of Us nie opadły, a już mam dla Was kolejną ciekawą informację.

Jak już wiecie, scenariusz do serialu napiszą Neil Druckmann i Craig Mazin. Ten pierwszy jest głównym scenarzystą gry, na bazie której powstaje produkcja HBO. Natomiast Mazin to autor skryptu do Czarnobyla i wielki fan gier wideo, z czym się nie kryje na swoim Twitterze.

Po ujawnieniu tej informacji scenarzysta został zapytany o 5 ulubionych produkcji, lecz najwyraźniej miał duży problem z podjęciem decyzji, więc poszerzył swoją topkę do 16 pozycji:

 1. The Last of Us
 2. The Elder Scrolls: Oblivion / The Elder Scrolls: Skyrim
 3. GTA IV / GTA V
 4. Fallout 3 / Fallout New Vegas / Fallout 4
 5. GoldenEye 007
 6. Super Mario 64
 7. Bioshock
 8. Mass Effect 1-3
 9. Red Dead Redemption
 10. Half-Life
 11. Portal
 12. Batman: Arkham City
 13. The Legend of Zelda: Ocarina of Time
 14. Star Raiders 
 15. Dishonored 2
 16. The Bard’s Tale 

Naturalnie, tak subiektywny wybór wzbudził pewien niedosyt, dlatego fani zaczęli Mazina zasypywać pytaniami co sądzi o innych grach. Scenarzysta nie kryje sympatii do Uncharted 4, Wiedźmina 3, Red Dead Redemption 2, ostatnich odsłon serii Assasin’s Creed, a nawet gier z baseballowej serii MLB: The Show.

Jednak obserwatorów najbardziej zdziwił brak Horizon: Zero Dawn, co Mazin skwitował obietnicą przejścia dzieła Guerilla Games po ukończeniu The Last of Us: Part II.

Wygląda na to, że HBO i Sony Pictures Entertainment dobrze trafili z doborem osoby odpowiedzialnej za napisanie scenariusza tej adaptacji i o efekt końcowy możemy być spokojni .

 

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.