„Sailor Moon” – zapowiedziano dwa nowe filmy

Sailor Moon, nad Wisłą znane także jako Czarodziejka z Księżyca, to jedno z tych anime, o których słyszał niemal każdy. Emitowany w latach 90. XX wieku serial niedawno doczekał się remastera. W przyszłym roku odświeżone przygody czarodziejek dobiegną końca (choć na zawsze pozostaną w pamięci i sercach fanów :)).

Franczyzę o nastolatkach ratujących Japonię przed demonami wskrzesiło Toei Animation, wypuszczając w 2014 roku remaster oryginalnego anime pod tytułem Sailor Moon Crystal. Liczący trzy sezony serial nie opowiedział całości historii z mangowego pierwowzoru. W 2021 roku wyemitowano dwa filmy kontynuujące przygody czarodziejek, ale one również nie domknęły opowieści.

Wielki finał obejrzymy już w przyszłym roku. Przy okazji 30. rocznicy powstania anime ogłoszono, że ostatni film (podzielony na dwoje) nosić będzie tytuł Pretty Guardian Sailor Moon Cosmos the Movie i obejmie ostatnią część mangi. Na ekranie zobaczymy więc nowe czarodziejki, a bohaterkom przyjdzie zmierzyć się z zagrożeniem tak potężnym, jak nigdy dotychczas.

Reżyserią filmu zajmuje się Tomoya Takahashi, zaś scenariusz przygotowuje Kazuyuki Fudeyasu. Japońska premiera Pretty Guardian Sailor Moon Cosmos the Movie wczesnym latem 2023 roku.

Czekacie?

ŹródłoComing Soon
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu