Ryszard Kotys nie żyje. Aktor ze „Świata według Kiepskich” miał 88 lat

Nie żyje Ryszard Kotys, aktor filmowy i teatralny, znany m.in. w roli Mariana Paździocha w serialu Świat według Kiepskich. Miał 88 lat.

O śmierci artysty jako pierwsza poinformowała telewizja Polsat, później informację tę potwierdziła Kamila Sammler, żona aktora. Ryszard Kotys podczas swojej aktorskiej kariery występował na deskach wielu teatrów, między innymi w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Polskim we Wrocławiu, czy Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Grał też w filmach, m.in. u Andrzeja Wajdy, Wojciecha Hasa, Kazimierza Kutza, Agnieszki Holland i Juliusza Machulskiego.

W 1998 roku za osiągnięcia twórcze otrzymał Nagrodę Artystyczną Wojewody Łódzkiego, a rok później – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

ŹródłoGAZETA.PL
GrafikaGAZETA.PL
Weronika Penar
Weronika Penarhttps://recenzowniaksiazkowa.blogspot.com/
Z zawodu behawiorystka i badaczka kociego zachowania -  nic co kocie, nie jest jej obce. Z zamiłowania czytelniczka dobrych kryminałów i książek przygodowych, kinomaniaczka i ciągła podróżniczka. Jeśli nie biega na swojej uczelni, nie uczy studentów lub nie czyta pod kocem książek, to na pewno podróżuje, szukając swojego miejsca w świecie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu