„Rocksmith 2014” kończy swój żywot. Ubisoft opublikował ostatnie DLC

0
To smutna informacja dla wszystkich, którzy uczą się lub chcieliby się uczyć gry na prawdziwej gitarze. Po 6 latach od premiery, Ubisoft przestaje wspierać Rocksmith 2014.

Każdy z nas chciał kiedyś choć na chwilę stać się gwiazdą rocka. Dlatego w 2005 roku powstała seria Guitar Hero, która zapoczątkowała modę na granie swoich ulubionych piosenek na konsoli i komputerach. Niestety była to jedynie zabawa na plastikowym kontrolerze przypominającym prawdziwy instrument.

Dlatego w 2011 roku Ubisoft wydał grę Rocksmith, która umożliwiała grę i naukę na gitarze elektrycznej. Dzięki niej można było zagrać takie utwory jak House of the Rising Sun czy Sweet Home Alabama. Pomysł spodobał się na tyle, że już 2 lata później wydano usprawnioną wersję Rocksmith 2014, która oferowała m.in. tryb umożliwiający grę z wirtualnym zespołem.

Od momentu premiery, która w Europie miała miejsce 25 października 2013 r. twórcy z Ubisoft San Francisco co tydzień implementowali DLC z piosenkami znanych artystów, a także pakietem ćwiczeń. Sama gra doczekała się remastera na aktualne konsole, który dodał m.in. wsparcie dla mikrofonów USB.

31 marca 2020 roku ukazał się 383 dodatek zawierający kompozycję zespołu Opeth. Jak się okazuje jest to zarazem ostatni oficjalnie stworzony dodatek do Rocksmitha 2014, a to oznacza, że gra zawiera 1570 piosenek.

Twórcy jednak zapewniają, że to nie koniec samej marki, ponieważ streamy dedykowane społeczności będą wciąż się odbywać, a deweloperzy już pracują nad nowym projektem, lecz jeszcze nie są gotowi, by o nim szerzej opowiadać.