Robert Downey Jr dzieli się sneak peekiem serialu „Perry Mason”

0
Robert Downey Jr opublikował na swoim Twitterze sneak peek serialu Perry Mason, w którym w głównej roli zobaczymy Matthew Rhysa.

Serial oparto na cyklu powieści autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera. Fabułę obrazu osadzono w 1932 roku w Los Angeles. W czasie, gdy reszta kraju podnosi się po wielkim kryzysie, Miasto Aniołów kwitnie – ropa, Igrzyska Olimpijskie, gadające obrazki. Historia będzie śledzić losy jednego z najsłynniejszych obrońców kryminalnych w dziełach kultury, Perry’ego Masona. Kiedy sprawa dekady trafia na jego biurko, mężczyzna rozpoczyna niezmordowany pościg za prawdą. Jego działania ujawniają problemy Los Angeles, ale także, być może, ścieżkę odkupienia dla niego samego.

Oprócz Matthew Rhysa, w serialu pojawi się także nominowany do Oscara John Lithgow, laureatka Emmy, Tatiana Maslany, oraz Chris Chalk, Shea Whigham, Nate Corddry, Veronica Falcon, Jefferson Mays, Gayle Rankin i Lili Taylor.

Reżyserią zajął się długoletni współpracownik HBO, Tim Van Patten, pracujący chociażby przy Grze o Tron czy Seksie w wielkim mieście. Scenariusz adaptacji wyszedł spod pióra Rolina Jonesa i Rona Fritzgeralda.

A dlaczego to właśnie Robert Downey Jr opublikował fragment serialu, skoro w nim nie występuje? Zarówno on, jak i jego żona, Susan, tworzyli ten projekt i oboje pełnią funkcje producentów wykonawczych.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.