Premiera nowej produkcji Max Original „SPY/MASTER”

Dziś premiera nowej produkcji Max Original SPY/MASTER. Na platformie można zobaczyć już dwa pierwsze odcinki serialu. Twórcami szpiegowskiego SPY/MASTER składającego się z sześciu odcinków są Adina Sădeanu i Kirsten Peters. W roli głównej występuje Alec Secăreanu. Twórcą muzyki do serialu jest polski artysta Łukasz Targosz.

Akcja serialu SPY/MASTER rozgrywa się w czasie zimnej wojny i obejmuje tydzień z życia fikcyjnego bohatera Victora Godeanu (w tej roli Secăreanu znany z God’s Own Country, Ammonite, Happy Valley), prawej ręki i bliskiego doradcy rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceaușescu. Godeanu to również tajny agent KGB, który musi uciec z Rumunii, zanim zostanie zdemaskowany. Ma tylko jedną szansę, by pod pretekstem dyplomatycznej podróży do Niemiec wyjechać z kraju i udać się dalej, aż do Stanów Zjednoczonych. Pomagać mu będą tajna agentka Stasi (w tej roli Svenja Jung Doutschland89) oraz młody agent CIA (Parker Sawyers znany z Southside with You). Godeanu musi wymknąc się KGB i szpiegom z własnego kraju, mając w pamięci, że  zdemaskowanie naraża jego bliskich na śmiertelne niebezpieczeństwo. 

Twórcami i scenarzystami serialu są Adina Sădeanu i Kirsten Peters. Za reżyserię odpowiada Christopher Smith (Temple, Alex Rider), za zdjęcia Ben Wheeler BSC (The Tourist, The Baby) i Ádám Fillenz HCA (Hier, Battle: Freestyle). Producenci wykonawczy HBO Max to Antony Root i Johnathan Young, producentka kreatywna to Ioanina Pavel. Producent wykonawcza z ramienia Warner TV Series: Anke Greifeneder. Producentki serialu są Viktória Petrányi i Judit Sós z Proton Cinema oraz Tudor Reu z Mobra Films dla HBO Max.

Muzykę do SPY/MASTER stworzył Łukasz Targosz, jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych polskich kompozytorów filmowych swojego pokolenia. To autor muzyki do blisko 80 projektów filmowych i telewizyjnych, w tym do największych polskich hitów kinowych, a także do międzynarodowych koprodukcji.

Łukasz jest laureatem Fryderyka 2021 za album z muzyką do 3 sezonu serialu HBO Wataha. W marcu 2015 roku został wyróżniony prestiżową nagrodą MocArt radia RMF Classic za ścieżkę dźwiękową do 1 sezonu tego samego serialu. Pod koniec 2017 roku ze swoją muzyką do filmu animowanego Magiczna zima Muminków znalazł się na „krótkiej liście” Akademii z szansą na nominację do Oscara. W 2018 roku nominowany do nagrody Polskiej Akademii Filmowej ORZEŁ, także za muzykę do Magicznej zimy Muminków.

Premiera serialu SPY/MASTER już 19 maja w HBO Max.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu