Powstanie serial na podstawie „Zrodzonego” Jeffa VanderMeera

0
Nominowana do nagrody Arthura C. Clarke’a powieść Jeffa VanderMeera zostanie przełożona na szklane ekrany.

Prawa do historii nabyło AMC Studios, najprawdopodobniej z zamiarem stworzenia serialu na jej podstawie. Co więcej, nie chodzi jedynie o Zrodzonego, ale także o kolejne tomy serii – The Strange Bird oraz Dead Astronauts. Ostatnia książka miała swoją premierę w USA właśnie dziś.

Zrodzony to opowieść o Rachel, poszukiwaczce żyjącej w niebezpiecznym i zniszczonym przez złowrogą korporację mieście przyszłości. Pewnego dnia bohaterka znajduje nietypową istotę, Zrodzonego. Rachel przywiązuje się do niej i bierze ją pod swoją opiekę. Uwaga poświęcana nowemu przyjacielowi sprawia, że kobieta staje się słabszym i łatwiejszym celem dla niebezpieczeństw czyhających w brutalnym świecie, w którym żyje.

Autor powieści ma pełnić obowiązki producenta wykonawczego oraz konsultanta kreatywnego przy projekcie AMC. W Polsce pierwsza część ukazała się nakładem wydawnictwa MAG, z cyklu Uczta Wyobraźni.

Na razie nie znamy szczegółów rzekomego serialu. Wiemy jeszcze, że prawa do filmowej ekranizacji otrzymało Paramount Pictures.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.