Powstanie najnowsza adaptacja powieści “I nie było już nikogo” Agathy Christie

0
I nie było już nikogo (ang. And Then There Were None) to powieść Agathy Christie, która zajęła 19. miejsce na liście 100 najlepszych powieści kryminalnych według CWA. Nic więc dziwnego, że doczekała się licznych adaptacji.

Jak podaje serwis Deadline, 20th Century Studios jest w trakcie opracowywania filmowej adaptacji I nie było już nikogo Agathy Christie. Scenariusz przygotują Anna Waterhouse i Joe Shrapnel, którzy wspólnie pracowali przy produkcji Seberg. Ma być to zupełnie nowe spojrzenie na klasyczną powieść.

Fabuła opowiada o tajemniczym Panie Owenie, który zaprasza na odciętą od świata wyspę pozornie zupełnie obcych sobie dziesięciu gości. W dniu przyjazdu okazuje się, że gospodarz nie pojawi się na wyspie. Zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami, dwójka służących odtwarza płytę, na której pan Owen oskarża kolejnych gości o zbrodnie, które popełnili, a których nie da się im udowodnić i za które nigdy nie dosięgnęła ich kara. Gdy każda z osób znajduje w swoim pokoju dziecięcy wierszyk o kolejno znikających Murzynkach, nikt nie spodziewa się, że jeszcze tej samej nocy rozpocznie się makabryczna zabawa.

Według Agathy Christie ta powieść była najtrudniejszą historią, jaką kiedykolwiek napisała. I nie było już nikogo doczekało się 10 adaptacji filmowych i 8 seriali. Zdjęcie wyróżniające do tego artykułu pochodzi z miniserialu z 2015 roku.

Data premiery nowej adaptacji nie jest znana.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.