Powstaną seriale na bazie serii „Kroniki Wampirów” oraz „Dzieje czarownic z rodu Mayfair”

Kroniki Wampirów oraz Dzieje czarownic z rodu Mayfair, dwa obszerne cykle pióra Anne Rice, niebawem doczekają się serialowej adaptacji. Za produkcję obydwu odpowiada amerykańska sieć AMC. Prace nad serialami już się rozpoczęły.

Wywiad z wampirem, inaugurujący wielotomowy cykl Kronik Wampirów, ma składać się z ośmiu odcinków, nad którymi pieczę sprawować będzie Rolin Jones (Perry Mason, Scenki z życia). W roli Lestata, czyli udzielającego wywiadu wampira, zobaczymy Sama Reida. Produkcja ma pojawić się na AMC oraz AMC Plus w 2022 roku.

Produkcja Dziejów czarownic z rodu Mayfair jest na nieco wcześniejszym etapie – rozpoczęto prace nad scenariuszem. Nadzór nad serialem sprawować będą Esta Spaulding oraz Michelle Ashford.

Mówi się, że obydwie produkcje mają być bardziej wierne książkowym pierwowzorom, szczególnie ich queerowym aspektom. Powstały w 1994 roku Wywiad z wampirem z Bradem Pittem i Tomem Cruisem przemilczał większość „dziwnych” wątków, ale wierzy się, że współczesna adaptacja nie będzie uciekać od motywów LGBTQ+.

Zamierzacie obejrzeć te serialowe adaptacje?

ŹródłoThe Mary Sue
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu