Powstaje polska komedia o miłości lewicowej aktywistki i narodowca – „Kryptonim Polska”

Nasi rodzimi twórcy postanowili wyprodukować kolejną komedię romantyczną. Tym razem jednak Kryptonim Polska opowie o miłości lewicowej aktywistki i narodowca.

Jak zapewnia dystrybutor:

Kryptonim Polska to komediowa petarda o miłości narodowca do lewaczki, w której odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj. W rolach głównych Maciej Musiałowski i Borys Szyc jako białostoccy narodowcy oraz Antoni Królikowski i wschodząca gwiazda kina – Magdalena Maścianica w rolach lewicowych aktywistów. Przygotujcie się na pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie, które odpowie na pytania, czy miłość jest silniejsza od poglądów politycznych? I czy w dzisiejszych czasach narodowiec może pokochać wojującą lewaczkę? Nadchodzi film wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza!

W głównych rolach zobaczymy znanego z Sali samobójców: Hejtera Macieja Musiałowskiego oraz Borysa Szyca – sportretują oni białostockich narodowców, z kolei Magdalena Maścianica i Antoni Królikowski odegrają lewicowych aktywistów.

Fabuła filmu Kryptonim Polska prześledzi losy Staszka (Musiałowski) i Poli (Maścianica). Chłopak należy do Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej i choć sam nie posiada tak skrajnych poglądów, bycie członkiem narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Staszek i jego koledzy, pod przewodnictwem Romana (Szyc), organizują akcje patriotyczne, mające na celu nadanie rozgłosi organizacji, które jednak w większości nie kończą się dobrze.

W trakcie jednaj z akcji bohater poznaje Polę, która niedawno zerwała z Kajetanem (Królikowski). Zauroczony dziewczyną Staszek ukrywa swoje członkostwo w ZMR. Para zakochuje się w sobie i, należąc do dwóch zupełnie różnych obozów, staje się współczesnymi Romeo i Julią. Ich zakazana miłość doprowadzi do zaskakujących wydarzeń, a ich finał rozegra się podczas największej w historii Parady Równości.

Kryptonim Polska będzie reżyserskim debiutem kinowym Piotra Kumika. Wcześniej współtworzył on Saturday Night Live Polska oraz wyreżyserował serial Mamy to!. Produkcją zajmie się Orphan Studio.

Nie ujawniono jeszcze daty premiery.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu