„Porgy i Bess” – brawurowa opera George’a Gershwina na żywo w Multikinie

0
Na ten tytuł wielu miłośników opery czekało od początku sezonu. Po raz pierwszy na żywo do kin i dopiero drugi raz na scenie The Metropolitan Opera – Porgy i Bess Gershwina: w wybranych kinach sieci Multikino już w sobotę, 1 lutego o godz. 18:55.  

Lato powoli dobiega końca; w Południowej Karolinie leniwy rytm upalnego wieczoru przerywa zbrodnia. To jednak dopiero początek całej historii i uczucia, które połączy dwójkę tytułowych bohaterów. Losy mieszkańców osiedla Catfish Row w Charleston są pełne przemocy i dramatycznych zwrotów akcji. Piękna Bess, po aresztowaniu jej ukochanego Crowna, oddaje się pod opiekę zakochanego w niej biednego kaleki Porgy’ego. Okaże się, że ten w imię miłości zdolny jest zarówno do zbrodni, jak i do największych poświęceń.

Na scenie The Metropolitan Opera „murzyńska opera” Gershwina pojawia się dopiero drugi raz, w kinach nie prezentowano jej nigdy wcześniej. Transmisja 1 lutego to gratka nie tylko dla operomaniaków – nie usłyszymy wyłącznie muzyki klasycznej, wybrzmi zarówno jazz, jak i blues – Porgy i Bess imponuje muzycznym rozmachem.

To zresztą właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina (znanego też jako kompozytor Błękitnej rapsodii i muzyki filmowej) – kołysanka Summertime, interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop. W Multikinie będzie można usłyszeć ją na żywo w wykonaniu najjaśniejszych operowych gwiazd. Na transmisję Porgy i Bess, prosto z Met, zapraszamy już 1 lutego o godz. 18:55 do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta), Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy, Multikino Targówek), Włocławku i Zabrzu.

George Gershwin
Porgy and Bess
Porgy i Bess
01.02.2020 | sobota | 18:55 [CET] PREMIERA SEZONU
dyrygent: David Robertson

reżyseria: James Robinson
scenografia: Michael Yeargan
kostiumy: Catherine Zuber
światło: Donald Holder
projekcje wideo: Luke Halls
w rolach głównych: Angel Blue jako Bess, Golda Schultz jako Clara, Latonia Moore jako Serena, Denyce Graves jako Maria, Frederick Ballentine jako Sportin’ Life, Eric Owens jako Porgy, Alfred Walker jako Crown, Donovan Singletary jako Jake

Czas trwania: ok. 250 minut.

Organizator: Multikino S.A.

Producent: The Metropolitan Opera HD Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Cykl The Met Live in HD jest realizowany dzięki szczodremu finansowemu wsparciu jego fundatora, czyli The Neubauer Family Foundation.

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest również Bloomberg Philanthropies.

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest także Rolex.

Transmisje w technologii HD są wspierane przez Toll Brothers.

 

 

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.