Popfonia. Polecane gry na telefon – część 3

-

Rynek gier mobilnych rośnie w zastraszającym tempie. Wśród gier na telefon można znaleźć setki tysięcy tytułów o różnej tematyce, dlatego każdy powinien trafić przynajmniej na jedną, która umili mu czas. Zapraszamy zatem do zapoznania się z proponowanymi przez nas grami mobilnymi, odpalanymi w wolnej chwili i zapewniającymi solidną dawkę zabawy.
Popfonia. Polecane gry na telefon – część 3Mahjong Treasure Quest 

Tradycyjny Mahjong polega na znajdowaniu płytek z takim samym symbolem/rysunkiem i na całkowitym wyczyszczeniu planszy. Za każdą parę otrzymuje się odpowiednią liczbę punktów. Powstało już wiele wersji tej popularnej gry. W niektórych na przykład gracz ma określony czas na przejście danej planszy; poszczególne z nich różnią się między sobą również rodzajem rysunków na płytkach.

W Mahjong Treasure Quest dodatkowym elementem jest dość rozbudowana fabuła. Wcielamy się w postać dziewczynki, której zaginęli rodzice. Jej wiernym towarzyszem jest rudy kot, który na każdym kroku stara się jej pomóc w pokonaniu poszczególnych plansz. Im dalszy level, tym jest to trudniejsze. Na koniec każdego z nich mamy możliwość wyboru otwarcia jednej z trzech skrzynek, w których mogą, ale nie muszą, znaleźć się przedmioty pomocne w dalszej przygodzie. Gra jest jednocześnie prosta i wciągająca, to idealny sposób na spędzenie czasu chociażby podczas długiej podróży.

Popfonia. Polecane gry na telefon – część 3Quiz’em All (Wyquizuj ich!)

Ekscytująca gra quizowa, w której pojedynkujemy się z 99 innymi graczami z całego świata. Wygrywa ten, kto udzieli najlepszych odpowiedzi i wytrwa w rozgrywce do samego końca, a przy okazji będzie szybki i skuteczny. Ogólnych kategorii do wyboru jest całe mnóstwo – od literatury, sztuki i filmu, przez rozrywkę, lifestyle i sport, po naukę, historię i geografię, ale ciekawostką pozostaje wybór dostępnych tematów – np. „Największe umysły świata”, „Ikony muzyki”, „Ciasta, ciasteczka”, „Filmy Disneya” czy „Światowi przywódcy”. W czym czujesz się dobrze? W czym bijesz znajomych na głowę? W czym okażesz się lepszy od reszty świata? Sprawdź to i wyquizuj ich wszystkich!

Popfonia. Polecane gry na telefon – część 3Brain Wars

Doskonała rozrywka intelektualna dla wszystkich miłośników pobudzania szarych komórek do życia. Rozgrywka odbywa się w trybie online, a naszym zadaniem jest pokonanie losowo wybranego gracza w serii trzech minigier logiczno-matematycznych. Do każdego pojedynku gry przydziela nam system, choć jeśli odpowiednio rozdysponujemy zebrane monety, możemy mieć maleńki wpływ na to, w jakich będziemy się pojedynkować. Sama baza zawiera aż trzydzieści różnych gier, które polegają między innymi na dokonywaniu błyskawicznych obliczeń, zapamiętywaniu kolejności, dopasowywaniu puzzli, kształtów czy kolorów, albo szybkim kojarzeniu. Dla fanów rozwojowych, ładnie zaprojektowanych aplikacji – pozycja obowiązkowa. Tym bardziej jeśli rozwinęli w sobie zmysł rywalizacji i chcieliby się piąć w lokalnych i globalnych rankingach, zdobywając kolejne szczyty.

Słowotok

Sto sekund. Szesnaście liter. Ile wyrazów jesteś w stanie z tego ułożyć? Musisz się pospieszyć, bo inni gracze – a czasem są ich setki w tej samej rundzie! – są szybcy, bystrzy i naprawdę mocno wciągnięci w literowe potyczki. Im dłuższe słowa znajdujesz, tym więcej punktów dostajesz, ale nie bój się układać także dziwnych krótkich słówek, bo po zsumowaniu punktów wszystkich graczy może się okazać, że to właśnie dzięki nim wylądowałeś nieco wyżej w ogólnopolskim albo lokalnym rankingu. No to co? Słownik wbity do głowy i ruszamy do dzieła? Powodzenia!


Rival Stars Horse Racing

Rival Stars to idealna gra dla wielbicieli koni. Naszym zadaniem jest rozwijanie stadniny, którą odziedziczyliśmy w spadku, poprzez odpowiednią opiekę, trenowanie i hodowlę wierzchowców. To od nas zależy, czy będziemy chcieli uzyskać źrebaki ciekawe w kolorze czy może dobre w genach. Dzięki punktom i pieniądzom, które zdobywamy w wyścigach (zarówno tych z innymi graczami, jak i losowymi postaciami z historii), możemy rozwijać i ulepszać nasze gospodarstwo poprzez chociażby odblokowywanie nowych boksów czy ulepszanie karmideł dla naszych podopiecznych. Sama grafika w grze jest bardzo realistyczna! Mamy możliwość hodowli różnorodnych ras, o odmiennych maściach. Uwaga, ta gra bardzo wciąga.

Popfonia. Polecane gry na telefon – część 3

Harry Potter Mystery

Ostatnio narzekałam na gry na telefon, aż pojawił się on, mój ulubieniec wśród czarodziejów – Harry Potter. Gra początkowo może wydawać się prosta i nieskomplikowana, jednak uważajcie, ponieważ świat magii Hogwartu jest bardzo wciągający, o czym sama szybko się przekonałam. Początkowo dużym atutem jest możliwość stworzenia własnego awatara. Mamy szereg możliwości, co jest niewątpliwie na plus. Z każdą kolejną przygodą, rosną możliwości zakupu dodatków, zwierzaków oraz atrybutów potrzebnych do kolejnych wyzwań. Poziom trudności wzrasta wraz z latami nauki w Hogwarcie, co pozwala rozwijać nasz awatar i daje poczucie dynamiki. Polecam wszystkim fanom Harry’ego, ale nie tylko!

Popfonia. Polecane gry na telefon – część 3

Szukacie więcej ciekawych tytułów? Zajrzyjcie do poprzednich artykułów z serii!

Zestawienie przygotowały: Paulina (Mahjong), Klaudyna (Quiz’em AllBrain Wars, Słowotok), Weronika (Rival Stars) i Roksana (Harry Potter).

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu