Telefon jest nieodzownym elementem życia. Gwarantuje kontakt z bliskimi, jest źródłem informacji oraz zapewnia rozrywkę. Tym ostatnim zajmiemy się dzisiaj. Jak umilić sobie czas w kolejce do lekarza czy w autobusie? Włączając gry mobilne!
Best Fiends
Jest to bardzo sympatyczna gra, w której oprócz tego, iż trzeba przechodzić kolejne plansze poprzez zbijanie co najmniej trzech takich samych klocków, to dzięki zebranym nagrodom można rozwijać swoją armię przeuroczych stworków. Im mają one wyższy poziom, tym są silniejsze, a co za tym idzie, więcej klocków mogą pomóc nam zbić. Każda plansza to unikatowe zadanie do wykonania. W niektórych musimy zebrać określoną ilość elementów o konkretnym kolorze. W innych naszym zadaniem jest zniszczenie na przykład pięciu skrzynek, a w jeszcze innym musimy zabić określoną ilość złych czarnych ślimaków. Gra ta jest niezwykle wciągająca, a kiedy nie uda nam się przejść za pierwszym razem planszy odczuwamy przemożną potrzebę zagrania kolejny i jeszcze następny raz. Co jakiś czas przechodzimy do innej krainy, a z tym wiąże się również wprowadzenie nowych elementów do leveli. Idealna gierka na zabicie czasu podczas podróży komunikacją miejską do pracy.
Słowo Park
Ta gra jest nieco odmienna od poprzedniej. Głównym zadaniem jest ułożenie poszczególnych słów z dostępnych w danym momencie liter. Wydaje się proste? To tylko złudne wrażenie. Ułatwieniem jest możliwość obracania liter w każdy możliwy sposób – już nie raz przekonałam się o tym, że spojrzenie na nie z zupełnie innej perspektywy daje możliwość odkrycia prawidłowego hasła. Nie każde słowo, które uda się ułożyć będzie tym prawidłowym.
Za przejście poszczególnych leveli w nagrodę dostaje się pieniądze, dzięki którym później można wykupić chociażby podpowiedź, kiedy to już zupełnie nie mamy pomysłu o jaki wyraz może tym razem chodzić. Prosta gierka, która potrafi wciągnąć na długie wieczory. (Paulina)
MegaCity
Bardzo przyjemna gra, która sprawdza nasze umiejętności taktyczne i logiczne. Zadaniem gracza jest takie rozstawienie budynków w projektowanym mieście, by w każdym pionie znalazł się choć jeden obiekt mieszkalny (i zdobycie jak największej liczby punktów, rzecz jasna). Jak to w realnym świecie, istnieją takie inwestycje, które mają korzystny wpływ na otoczenie – takie jak apartamenty, parki czy biblioteki – oraz negatywny – jak na przykład więzienie czy składowisko odpadów. Od tego, gdzie rozstawimy poszczególne budynki zależy, ile punktów zdobędziemy i czy zdobędziemy kolejny level. I choć brzmi to skomplikowanie, to plansza gry jest maksymalnie uproszczona, a same zasady łatwo pojąć już przy pierwszym kontakcie z MegaCity. Polecam, bo to wciągająca i niegłupia gra, która nie tylko jest świetnym sposobem na zabicie nudy, ale też pozwala rozruszać szare komórki i spędzić miło czas. (Klaudyna)
Zgadnij co to?
Propozycja z kategorii guilty pleasure, czyli prosta, wciągająca rozrywka, którą warto umilić sobie czas w kolejce do lekarza czy na przystanku tramwajowym. Oprawa graficzna Zgadnij co to? jest oszczędna, ale miła dla oka i naprawdę ładna. A jak wygląda rozgrywka? Naszym zadaniem jest odgadnięcie hasła – tytułu, nazwy własnej, związku frazeologicznego itd. – na podstawie widocznych grafik i rozsypanych liter. Z czasem hasła są coraz trudniejsze, ale i tak łatwo przepaść w tej grze na długie, długie godziny. (Klaudyna)
Crazy Dino Park
Któż nie marzył o założeniu własnego Jurrasic Parku? Teraz macie taką możliwość. Wszystko za sprawą Crazy Dino Park – gry mobilnej od polskiego studia. Aplikacja funduje mnóstwo dobrej zabawy poprzez przemyślaną i nienudną fabułę. Jako dyrektor parku dinozaurów musimy nie tylko opiekować się rezerwatem i jego mieszkańcami, ale także pamiętać o kolejnych wykopaliskach, dzięki którym odkrywamy nowe smocze kości i tworzymy kolejne zwierzęta. Dodatkowo możemy również sprawdzić swój refleks na arenie i walczyć z dinozaurami innych graczy. Aby się nie nudzić, dostajemy także codzienne wyzwania, w którym możemy wygrać naprawdę wartościowe rzeczy pomagające w rozbudowie parku. Grę polecam nie tylko wielbicielom archeologii. (Weronika P.)