Polecamy na sierpień – filmy

-

Jakby tu umilić sobie drugi miesiąc wakacji? Nic prostszego – można wybrać się chociażby do kina i obejrzeć jakąś sierpniową nowość. A tych będzie kilka. Poniżej przedstawiam parę tytułów, na jakie warto, według mnie, zwrócić uwagę. Interesuje was któryś z nich?
Legion samobójców: The Suicide Squad, reżyseria James Gunn

Szaleńcy, wariaci i niebezpieczne osobniki powracają! Tym razem zwiastun sugeruje, że będzie jeszcze dziwniej niż w pierwszej części. Pojawią się także nowi bohaterowie, większość z nich będzie posiadała dość specyficzne (nietuzinkowe?) zdolności. Jedno trzeba jednak wiedzieć, żaden z członków Legionu nie jest potulnym barankiem… Jeżeli podobała wam się pierwsza filmowa część ekranizacji komiksów DC, tę również powinniście obejrzeć.

Piękna i rzeźnik, reżyseria Christopher Landon

Obejrzeliście może pierwszą i drugą część produkcji Śmierć nadejdzie dziś? W takim razie wiecie, czego możecie się spodziewać po nowym tytule od Christophera Landona. Elementów horroru i komedii zmieszanych w filmowym kotle. Teraz nie mamy jednak motywu dnia świstaka czy cofania się w czasie. Nie, przyszedł czas na zamianę ciał! Licealistka znajdzie się w ciele seryjnego mordercy, a seryjny morderca w ciele licealistki. Na pewno pojawi się kilka zwłok, bohaterowie będą walczyć o przetrwanie, ale znając Landona, nie zabraknie też momentów komicznych.

Free Guy, reżyseria Shawn Levy

Ryan Reynolds wystąpił w całkiem pokaźnej liczbie komedii. W sierpniu będziemy mogli obejrzeć kolejną z nich. Tym razem zagra bohatera, który żyje w świecie gry komputerowej, oczywiście dla niego to normalne miejsce, prawdziwe. Do czasu aż dowiaduje się, że niebawem wszystko może zostać wymazane. Czeka nas więc produkcja pełna akcji i komediowych wstawek.

Nie oddychaj 2, reżyseria Rodo Sayagues

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, iż powstanie kontynuacja produkcji z 2016 roku, zwłaszcza że ta nie wzbudziła we mnie zbytnich emocji. Okazuje się jednak, iż poszło jej całkiem dobrze, skoro powstała druga odsłona serii. Powraca znany z pierwszej części antagonista, tym razem musi mierzyć się z godniejszymi przeciwnikami.

Reminiscencja, reżyseria Lisa Joy

A może coś z nieco innego podwórka? Chociażby najnowszy film znanego z ekranizacji komiksów o X-Menach Hugh Jackmana? Połączenie thrillera i sf brzmi intrygująco, a zwiastun sugeruje, że może to być niezła produkcja.

Candyman, reżyseria Nia DaCosta

Sierpień zdecydowanie stawia na horrory. Kolejnym, na który warto zwrócić uwagi, jest ten dotyczący Candymana. Zapewne większość z was zna legendę miejską z nim związaną, wystarczy stanąć przy lustrze i kilka razy wypowiedzieć słowo Candyman, by przywołać mordercę. A wtedy zaczyna się dziać wiele złego…

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu