Polecamy na luty – filmy

-

Wprawdzie luty ma najmniej dni w roku, jednak to wcale nie oznacza, że czeka nas filmowy nieurodzaj. Pojawi się kilka dobrych propozycji, do tego nadchodzi rozdanie Oscarów, więc w kinach zagoszczą albo już panują produkcje nominowane do tych nagród. Co obejrzeć w lutym?
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn), reżyseria Cathy Yan

Harley Quinn powraca! Tym razem będzie walczyła i pokazywała pazurki swoim przeciwnikom, ale przy wsparciu kobiecej drużyny. Babeczki też potrafią nieźle namieszać, o czym przekonamy się już za kilka dni, film wchodzi na ekrany polskich kin 7 lutego. Wybieracie się na obraz DC?

Dżentelmeni, reżyseria Guy Ritchie

Czy ja w ogóle muszę zachęcać do obejrzenia tego filmu? Guy Ritchie zajmie się reżyserią, a w obrazie zobaczymy chociażby Matthew McConaughey, Hugh Grant, Charlie Hunnam czy Colin Farrell. Jeśli znacie inne produkcje Guya, wiecie, czego się spodziewać i po tej.

Wyspa Fantazji, reżyseria Jeff Wadlow

Piękna wyspa, istny raj na ziemi. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ten horror może sporo namieszać, jeśli więc lubicie ten gatunek, warto dać szansę produkcji Wadlowa. My damy, możecie się spodziewać recenzji obrazu!

https://youtu.be/wFxqWVtGQHY

Zew krwi, reżyseria Chris Sanders

Ekranizacja prozy Jacka Londona, w której jedną z głównych ról zagra Harrison Ford. Przejmująca opowieść o przygodach pewnego psa, rozgrywająca się w latach 90. XIX wieku. Może wzruszyć, więc weźcie ze sobą chusteczki!

Nędznicy, reżyseria Ladj Ly

Kino ambitne. Nagradzany film, do tego otrzymał nominację do Oscara za Najlepszy film nieanglojęzyczny. Jeżeli chcecie zobaczyć produkcje, które w tym roku walczą o złotą statuetkę, nie możecie przegapić premiery tego obrazu.

https://youtu.be/oebsItx4CAw

Sonic. Szybki jak błyskawica, reżyseria Jeff Fowler

Gracie w gry? W takim razie kojarzycie tego niebieskiego bohatera. Właśnie doczekał się filmu o swoich przygodach, jego premiera w lutym, dokładniej 28 lutego. Jak wypadnie produkcja? Czy Jim Carrey spodoba się widzom w roli złola?

https://youtu.be/SqKPz_iCsmo

Emma, reżyseria Autumn de Wilde

Lubicie powieści Jane Austen? Rozważne, romantyczne, chwytające za serce? W takim razie ten film jest dla was. Emma to produkcja, która bazuje na powieści o tym samym tytule. Główną rolę gra Anya Taylor-Joy.

https://youtu.be/3JcsdTzo460

Brahms: The Boy II, reżyseria William Brent Bell

Widzieliście pierwszą część horroru? Podobała wam się? Wiedzcie więc, że dwójka zagości w polskich kinach już 28 lutego. Wcześniejsza odsłona okazała się interesująca, mam nadzieję, że ta również nie zawiedzie.

Bonusy

365 dni, reżyseria Barbara Białowąs

Nie oceniaj książki po okładce? W przypadku tej produkcji wiemy, jak to wszystko będzie wyglądało, wiemy, czego się spodziewać, ale wiele osób uwielbia książkę, na podstawie której powstała. Sporo person wybierze się też na premierę ekranizacji, dlatego warto dodać, iż ten obraz będzie miał swoją premierę 7 lutego. A czy film się spodoba? Kwestia gustu.

Zenek, reżyseria Jan Hryniak

Drugą produkcją, która pojawi się w lutym i wywołuje skrajne emocje, jest historia piosenkarza disco polo. Z jednej strony niewiarygodne, że powstała, z drugiej, wokalista ma pokaźne grono miłośników swojej twórczości, którzy zapewne obejrzą produkcję o nim.

Bad Boy, reżyseria Patryk Vega

Patryk Vega, reżyser, którego filmy albo się lubi, albo nienawidzi. A że reżyser zasypuje nas nimi, niedawno mogliśmy zobaczyć Politykę, to już inna kwestia. Lubicie obrazy od Patryka? Obejrzycie i ten, o kibicach. Nie lubicie? Nie będziemy was okłamywać, że ten film okaże się inny od poprzednich.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu