Polecamy na kwiecień – filmy

-

Kwiecień plecień, bo przeplata… Stare porzekadło dokładnie oddaje pogodową atmosferę tego miesiąca. Raz ciepło, jakby już było lato, raz zimno… Miks temperaturowy. Miks będziemy mieli również w kwietniu w kinach, na ekrany wchodzi bowiem kilka ciekawych pozycji różnych gatunków. 
Morbius, reżyseria Daniel Espinosa

Zaczniemy od czegoś dla fanów komiksów. Dziś swoją premierę w Polsce ma film Morbius, w którym w rolę tytułowego bohatera wciela się Jared Leto. Jeśli znacie komiksowy pierwowzór, wiecie, czego się spodziewać. Będzie motyw biochemika, który pragnie wyleczyć się z choroby. Oczywiście po drodze coś pójdzie nie tak i chwilowy sukces zamieni się w… Zresztą sami zobaczcie.

Zaginione miasto, reżyseria Aaron Nee/Adam Nee

Sandra Bullock powraca w kolejnej komedii. Tym razem u jej boku zobaczymy Channinga Tatuma jako aktora wcielającego się w bohatera książek napisanych przez graną przez Bullock postać. Kryzys twórczy? Harry Potter, który pragnie się wzbogacić? Niebezpieczeństwa czyhające na każdym kroku? Nie zapominajmy jeszcze o sporej dawce humoru.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, reżyseria David Yates

Przyszło nam trochę czekać na tę część Fantastycznych zwierząt. Czy było warto? Okaże się już niebawem. Okaże się również, czy zmiana głównego antagonisty wyszła produkcji na dobre. Pierwsza część serii była urocza i wciągała, niestety druga pozostawiała wiele do życzenia. Oby trzecie okazała się lepsza niż poprzedniczka.

Agent Specjalny: Misja Afryka, reżyseria Nicolas Bedos

Jeszcze jedna komedia? Czemu nie! Tym razem coś dla fanów filmów szpiegowskich czy przygód Jamesa Bonda. Agent OSS 117 wkracza do gry! A co wyniknie z jego pracy? Na pewno sporo zamieszania. Jeśli widzieliście wcześniejsze części, ta również powinna wam się spodobać.

Wszystko wszędzie naraz, reżyseria Dan Kwan/Daniel Scheinert

Czego w tym filmie nie ma. Dostajemy dobrą obsadę, inne wszechświaty, sceny walki… Bohaterkę, która musi uratować świat. Dzieje się w tym tytule, oj dzieje. A Michelle Yeoh kolejny raz udowadnia, że jest genialną aktorką.

Wiking, reżyseria Robert Eggers

Tym razem Alexander Skarsgård nie zagra ani wampira, ani króla piekieł. Czas na opowieść o wikingach. Opowieść o cierpieniu, bólu, zemście. Bohater pragnie pomścić śmierć ojca. Dokąd zaprowadzi go ścieżka?

Szalony świat Louisa Waina, reżyseria Will Sharpe

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Benedict Cumberbatcha. Zagrał wiele znakomitych ról, a teraz czas na kolejne wyzwanie. Film oparty na faktach, z mnóstwem kotów! Ta komedia obyczajowa na pewno zasługuje na uwagę.

Sonic 2. Szybki jak błyskawica, reżyseria Jeff Fowler

Sonic powraca w nowych filmowych przygodach. Co tym razem czeka na niebieskiego bohatera, skoro jego wróg znalazł się poza zasięgiem? Spokój nigdy nie trwa wiecznie, a złole mają to do siebie, że lubią wracać. Silniejsi, z kolejnym planem.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu