PlayStation 5 zaprezentowane. “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales”, “Horizon: Forbidden West” wśród pierwszych gier

0
11 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy fani konsol Sony. Japońska firma w końcu zaprezentowała pierwsze gry na PlayStation 5.

W końcu po wielu tygodniach oczekiwania Sony pokazało swoją najnowszą konsolę, która trafi do sprzedaży pod koniec tego roku. Nie od dziś wiadomo, że nowa konsola zaoferuje ultra szybki dysk SSD, innowacyjny kontroler DualSense, obsługę Ray-Tracingu i dźwięk 3D. Nowa konsola została zaprezentowana w dwóch wersjach — standardowej i bez napędu płyt. Decydując się na tę drugą w zestawie otrzymamy akcesoria w postaci headsetu z dźwiękiem 3D, pilotu obsługi i kamery HD.

Wyczekiwana konferencja zaczęła się od przypomnienia największych hitów wydanych na obecną generację, w tym Grand Theft Auto V, które w 2021 r. trafi na PlayStation 5 i jeżeli posiadacie ją na PS4 to kolejnego remastera otrzymacie za darmo.

Jednak największym kąskiem są całkowicie nowe gry, a tych nie zabrakło na pokazie. Zgodnie z przypuszczeniami na PlayStation 5 pojawią się Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, remake Demon’s Souls, Horizon: Forbidden West i Gran Turismo 7. Ponadto w końcu zobaczyliśmy rozgrywkę z gry Godfall.

Nie zabrakło także pozycji dla młodszych graczy, dzięki czemu podczas prezentacji zobaczyliśmy wyczekiwaną kontynuację serii Ratchet and Clank: Rift Apart produkowaną przez Insomniac Games, Stray, w którym najprawdopodobniej głównym bohaterem zostanie kot oraz Sackboy A Big Adventure z dawno niewidzianym protagonistą serii Little Big Planet. Oprócz tego zobaczyliśmy urocze gry od mniejszych twórców, Kena Bridge of Spirits i Bugsnax.

Swoje pięć minut także dostali dawno niewidziani ulubieńcy: Sackboy, Astrobot, Abe, a nawet Agent 47, który zadebiutuje w styczniu przyszłego roku.

Naturalnie pojawiły się IP stworzone od podstaw z myślą o nowej konsoli. Project Athia to exclusive od Square Enix, który może wzbudzać skojarzenia z demem nowego silnika Unreal Engine 5. Z kolei Returnal to gra od fińskiego studia Housemarque, twórców Dead Nation. W grze wcielimy się w kobietę, której wspomnienia zaatakowała tajemnicza istota.

Fani wyścigów także otrzymają coś dla siebie, ponieważ Destruction Allstars to szalona jazda w stylu Destruction Derby, a w ramach sportowych emocji zobaczyliśmy zwiastun NBA 2K21.

Dla graczy, którzy lubią się bać przygotowano pokaz Resident Evil Villiage.

Prezentacja gier na PlayStation 5 trwała ponad dwie godziny. Dlatego nie sposób umieścić każdą produkcję, ale pełną prezentację możecie obejrzeć poniżej.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.