Piękna graficzna adaptacja ponadczasowej i wciąż aktualnej powieści alegorycznej George’a Orwella

0
Klasyczna powieść w komiksowej malarskiej adaptacji.

Piękna graficzna adaptacja ponadczasowej i wciąż aktualnej powieści alegorycznej George'a Orwella„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze niż inne”.

Folwark zwierzęcy to wybitna powieść satyryczna i alegoryczna o konsekwencjach totalitaryzmu i nieodpowiedniej władzy, jedna z najgłośniejszych powieści George’a Orwella, zwanego „sumieniem swojego pokolenia”.

W tym w pełni autoryzowanym wydaniu, artysta Odyr przekłada świat i przesłanie Folwarku zwierzęcego na wspaniale wyobrażoną powieść graficzną.

Komiksowa, malarska adaptacja Odyra płynnie przechodzi między satyrą a bajką i spodoba się wszystkim, niezależnie od wieku, zgodnie z zamierzeniami Orwella.

George Orwell urodził się 25 czerwca 1903. Urodzony w Motihari w Bengalu, do Anglii przyjechał w 1907 roku. Brytyjski pisarz i publicysta, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej. Jego dzieła odznaczają się inteligencją, dowcipem i wrażliwością na nierówności społeczne. Zagorzały krytyk systemów totalitarnych, zwolennik socjalizmu demokratycznego. Zmarł 21 stycznia 1950.

Piękna graficzna adaptacja ponadczasowej i wciąż aktualnej powieści alegorycznej George'a Orwella

Odyr to brazylijski pisarz, rysownik i malarz. Jest współautorem powieści graficznej Guadalupe, napisanej z poetką Angélicą Freitas i wydanej przez Companhia das Letras. Opublikował także książkę Copacabana, napisaną wspólnie z Lobo.

8 kwietnia nakładem zaprzyjaźnionego wydawnictwa Marginesy ukazał się komiks biograficzny Orwell autorstwa Pierre’a Christina i Sebastiena Verdiera.