„Piąty kier” Dan Simmons – zapowiedź książki

Czas nowych propozycji od Wydawnictwa Vesper. Co niebawem się ukaże? Chociażby książka Dana Simmonsa Piąty kier. Jej premiera już 8 marca.

piąty kierKilka tygodni przed Wystawą Światową w Chicago w 1893 roku spotykają się przeżywający kryzys twórczy Henry James oraz Sherlock Holmes, który sfingował swą śmierć w wodospadzie Reichenbach, gdy doszedł do wniosku, że nie jest rzeczywistą postacią. Ta nietypowa para usiłuje rozwikłać zagadkę śmierci Clover Adams – żony historyka Henry’ego Adamsa, potomka aż dwóch prezydentów USA, a zarazem przyjaciela Jamesa. Fakt, że Holmes jest przekonany o swojej fikcyjności, poważnie komplikuje śledztwo, któremu w dodatku towarzyszy złowrogie nazwisko Moriarty. Banalna z pozoru sprawa samobójstwa prowadzi bohaterów na trop międzynarodowego spisku.

Piąty Kier to kolejna po Drodzie powieść, którą Dan Simmons (Teror, Abominacja, Pieśń bogini Kali, Dzieci nocy) składa hołd klasykom literatury wiktoriańskiej. Napisana z dbałością o realia historyczne, pełna zapadających w pamięć postaci drugoplanowych, spisków, intryg i sekretów, zachwyca stylem i niewymuszonym humorem.

Autor: Dan Simmons
Tłumaczenie: Marek Król
Okładka: Maciej Kamuda
Wydawnictwo Vesper
format: 165×225 mm
stron: 620
oprawa twarda
ISBN 978-83-7731-436-4
EAN 9788377314364
cena detal. 99,90 zł
Premiera: 8 marzec 2023

Książkę znajdziecie TUTAJ.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu