Nowy „Tomb Raider” nie powstanie!

Prawa do marki do wzięcia!

Pierwszy występ filmowy Lary Croft miał miejsce w 2001 roku wraz z filmem Lara Croft: Tomb Raider z Angeliną Jolie w roli głównej. Stało się to u szczytu szumu wokół oryginalnej serii gier wideo. Potem był sequel, który nie zarobił prawie tyle pieniędzy, ile oczekiwano. Następnie seria filmowa marniała przez lata, aż do 2011 roku.

W kwietniu 2016 roku MGM i GK Films zakupiły prawa do franczyzy i szybko zabrały się do pracy nad ponownym uruchomieniem. Roar Uthaug, norweski filmowiec, wyreżyserował ponowne uruchomienie, podczas gdy Alicia Vikander wcieliła się w Larę Croft. Film nie osiągnął rentowności i otrzymał średnie recenzje. Według wielu krytyków historia po prostu nie była wciągająca, pomimo przyzwoitych występów obsady.

Przez jakiś czas pracowała nad kontynuacją filmu, z Amy Jump i Benem Wheatleyem jako scenarzystą i reżyserem. Niestety, ponieważ pierwsza z serii rebootów nie zdołała wyjść na zero i nie wypadła zbyt dobrze krytycznie, czas był kroplą, która przebiła grzbiet wielbłąda. Trafił Covid-19, a Tomb Raider nie był już priorytetem dla MGM. Misha Green podpisała kontrakt w 2021 roku, aby zastąpić Bena Wheatleya, ale projekt nigdy nie wszedł do produkcji. Dzięki temu prawa do serii powróciły do ​​Crystal Dynamics, twórcy samej gry.

Niedawno firma o nazwie Embracer przejęła Crystal Dynamics od Square Enix. W rezultacie Embracer kontroluje teraz, kto otrzymuje prawa do tworzenia nowych filmów Tomb Raider. Wygląda na to, że mają wielkie plany związane z serią, więc szczerze mówiąc, to może być dobra rzecz. Zamiast po prostu tworzyć grę wideo lub dwie i wysyłać prawa do firmy produkcyjnej w celu niedopracowanej adaptacji… interesują się spinoffami, remakeami, remasterami i wszystkim, co według nich może pomóc im w stworzeniu wspólnego uniwersum.

ŹródłoSceen Crush
Karol Riebandt
Karol Riebandthttp://improbite.pl/
Gość, do którego dzwoni Rick, gdy Morty ma wolne. Maruda i gracz, ale nie pogardzi też dobrym komiksem i książką.

Popularne w tym tygodniu