Nowy repertuar teatralny w Multikinie: aż cztery premiery

0
Multikino ogłosiło repertuar teatralny na najbliższe miesiące. Tradycyjnie już w wybranych kinach sieci – w ramach projektu MultiCulture Britain – będzie można zobaczyć najlepsze brytyjskie spektakle z cyklu National Theatre Live.

W nadchodzącym półroczu Multikino pokaże aż cztery premierowe przedstawienia. Na ekranach wybranych kin sieci w teatralnych wcieleniach pojawia się m. in. Gillian Anderson (Z Archiwum X, Sex Education), Gwendoline Christie (znana z roli Brienne z Tarthu w Grze o tron), Sally Field (Stalowe magnolie, Forrest Gump, Pani Doubtfire, Lincoln), czy Bill Pullman (Dzień niepodległości czy nagrodzona w Gdyni Ukryta gra).

Na pierwszy premierowy pokaz Multikino zaprasza już 6 lutego o godz. 19:00. Widzowie będą mogli zobaczyć fascynującą historię o kulisach show-biznesu, zazdrości, ambicji i władzy – Wszystko o Ewie. Margo Channing, żywa legenda, od której nie sposób oderwać oczu i pragnąca zbliżyć się do niej jej najwierniejsza fanka – młoda, piękna Eve. Kiedy fascynacja staje się rywalizacją; jak działają mechanizmy świata sztuki? W latach czterdziestych historia Margo została opublikowana w „Cosmopolitan”, następnie pojawiła się adaptacja filmowa, a w końcu film – Alll about Eve, który zdobył rekordową liczbę czternastu nominacji do Oscara i aż sześć statuetek. W światowej popkulturze nawiązania do tego filmu pojawiają się nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat (w ostatniej dekadzie m. in twórcy Simpsonów zaprezentowali odcinek pt. All about Lisa, w którym Lisa Simpson zostaje nową asystentką Klauna Krusty’ego i niebawem kradnie mu całe show). Teraz czas na spektakl teatralny.

W rolach głównych: Gillian Anderson (Z Archiwum X, Sex Education, NT Live: Tramwaj zwany pożądaniem) i Lily James (Mamma Mia! Here We Go Again, Kopciuszek, Yesterday); wyreżyserował Ivo van Hove (NT Live: Opętanie, Hedda Gabler), a hipnotyzującą muzykę stworzyła PJ Harvey.

Oprócz 6 lutego Wszystko o Ewie będzie można zobaczyć także 30 kwietnia o godz. 19:00.

@Multikino

5 marca i 14 maja o godz. 19:00 Multikino zaprezentuje natomiast spektakl Wszyscy moi synowie na podstawie sztuki Arthura Millera. Znany dramatopisarz oparł tekst na prawdziwych wydarzeniach. W latach 40. XX wieku na jaw wyszły zaniedbania i malwersacje w jednej z amerykańskich firm produkujących silniki lotnicze przeznaczone do celów wojskowych. W wyniku nielegalnych działań do amerykańskiej armii trafił wadliwy sprzęt. Trzech oficerów lotnictwa zostało skazanych i zwolnionych ze służby. Wątki z tej sprawy Miller połączył z inspiracjami Ibsenowskimi. Z jednej z najbardziej znanych sztuk Norwega – Dzika kaczka – zaczerpnął motyw dwóch partnerów biznesowych, z których tylko jeden ponosi konsekwencje nielegalnych i nieetycznych działań firmy; pożyczył również ideę moralnej doskonałości bohatera jako źródła jego problemów.

Amerykańskie małżeństwo Kellerów poznajemy w 1947 roku. Zbudowali dom, wychowali dwóch synów i prowadzą dobrze prosperujący biznes. Spokojne życie Joego i Kate zacznie się jednak powoli rozpadać, gdy na ich drodze pojawi się tajemnicza postać z przeszłości. Ukrywana przez lata prawda wyjdzie na jaw, a cena amerykańskiego snu okaże się dla bohaterów za wysoka.

W obsadzie wyreżyserowanego przez Jeremy’ego Herrina (NT Live: This House, People, Places&Things) spektaklu znaleźli się również, znana z roli królowej Wiktorii w serialu BBC Victoria, Jenna Coleman oraz, uwielbiany za rolę Merlina w młodzieżowej produkcji tej samej stacji pt. Merlin, Colin Morgan.

W teatralnym repertuarze Multikina – tradycyjnie już – nie mogło zabraknąć adaptacji tytułu Szekspirowskiego – aż trzy razy: 19 marca, 28 maja i 25 czerwca o godz. 19:00 w wybranych kinach sieci będzie można obejrzeć niezwykle widowiskowy Sen nocy letniej – przedstawienie na podstawie jednej z najpopularniejszych sztuk wielkiego dramaturga. W roli główniej Gwendoline Christie – znana m. in. jako Brienne z Tarthu z Gry o tron. Spektakl to teatralny majstersztyk, dynamiczne, zaskakujące widowisko. Po premierze zagraniczne media rozpływały się w entuzjastycznych recenzjach. Nicholas Hytner (reżyser przezabawnej, brawurowej komedii Człowiek dwóch szefów czy rockowego, uwspółcześnionego Juliusza Cezara) porywa widzów do Szekspirowskiego lasu spowitego mgłą i światłem księżyca. Czekają tam bohaterowie Snu… i iście szalona przygoda! W tym spektaklu Bridge Theatre w Londynie zamienia się w świat z sennych marzeń, pełen latających wróżek, nieprzeniknionych mgieł i światła księżyca. W zaczarowanym lesie dojdzie do niezwykłego spotkania. Na drodze dwóch par nieszczęśliwych kochanków oraz trupy aktorskiej staną Król i Królowa bajkowej krainy. Królewska para nie zawaha się wtrącić w losy śmiertelników.

Last but not least – nie lada gratka dla fanów kina i teatru: Bank braci Lehmann – fascynująca historia rodzinnej firmy, która zmieniła losy świata w reżyserii samego Sama Mendesa (1917, American Beauty, SkyfallSpectre) – w Multikinie już 16 kwietnia i 9 czerwca o godz. 19:00.

1844 rok, zimny wrześniowy poranek. Trzech braci przybywa do Nowego Jorku, marząc o spełnieniu amerykańskiego snu. Tak rozpoczynają się dzieje rodzinnej firmy, która zmieniła losy świata. 163 lata później firma spektakularnie zbankrutuje, wywołując tym samym największy w historii kryzys finansowy. Historia, którą Mendes opowiada na deskach teatru skupia się jednak nie na ekonomicznych zawiłościach, lecz na losach rodziny, której dzieje śledzimy przez trzy pokolenia. Simon Russell Beale, Ben Miles i Adam Godley wcielają się nie tylko w trzech braci – założycieli firmy, ale również w ich dzieci i wnuki. Twórcom spektaklu udało się stworzyć świetnie psychologiczne portrety i wciągającą adaptację wielowątkowej historii. Scenografię przygotowała Es Devlin – ta sama, która powołała do życia mroczny świat w uwielbianym przez widzów Hamlecie. I tym razem jej wizja zapada mocno w pamięć.

Wszystkie wymienione spektakle zostaną zaprezentowane w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.

Na spektakle teatralne zapraszamy we wskazanych wyżej terminach do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy (z wyłączeniem 6 lutego oraz 5 marca 2020), Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl.

Szczegóły na www.multikino.pl.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.